24Lipiec Kalendarz roku szkolnego 2017/2018
Administrator  

Czytaj więcej...
 
24Czerwiec Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
Administrator  

W dniu 23 czerwca 2017r. zakończyliśmy bieżący rok szkolny. O godz. 800 w kościele w Gilowie, ks. Wiesław Klimek odprawił uroczystą mszę św. w intencji uczniów, nauczycieli i rodziców. Podczas wspólnej modlitwy pamiętaliśmy o zmarłym uczniu i koledze Patryku polecając go Opatrzności Bożej. O godz. 900 rozpoczęła się uroczystość w szkole. Pani dyrektor Jolanta Dzwolak w swoim wystąpieniu podkreśliła, że obecna uroczystość różni się od tych z poprzednich lat. W ubiegłych latach głównymi bohaterami podczas zakończenia roku szkolnego byli uczniowie klasy VI, gdyż kończyli oni szkołę podstawową. Obecnie otrzymują promocje do klasy VII i nadal są uczniami, a nie absolwentami, szkoły podstawowej.

 

Czytaj więcej...
 
23Czerwiec Biwak na leśnej polanie
Administrator  

Zgodnie z tradycją naszej szkoły w ostatnim tygodniu roku szkolnego wybieramy się na całodzienne biwakowanie w lesie. Tak było i w tym roku. W środę 21 czerwca 2017r. wszyscy chętni do biwakowania wraz z paniami Zosią, Jolą, Jadzią, Elą i Henią udali się na stałe miejsce do lasu między Gródkami i Gilowem. Tu każdy wyszukał sobie dogodne miejsce, gdzie rozłożył swoje bagaże. Potem obowiązkowe zbieranie suchych patyków na ognisko, a gdy już płonęło to pieczenie kiełbasek. Wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni, ale i zmęczeni, bo w drodze powrotnej mocno świeciło słońce i było bardzo gorąco. Niestety na tą wyprawę zapomniano aparatu fotograficznego i kilka zdjęć dokumentujących wyprawę jedna z pań zrobiła telefonem, można je obejrzeć w galerii.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
21Czerwiec Jak spędzić bezpiecznie wakacje – spotkanie z policjantem
Administrator  

 

Okres wakacyjny to szczególny czas  dla wszystkich uczniów. Towarzyszące odpoczynkowi od szkolnych obowiązków odprężenie sprawia, że często zapominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Chcąc, by nasi uczniowie bezpiecznie spędzili wakacje zaprosiliśmy na spotkanie z nimi policjanta z posterunku policji we Frampolu. W dniu 20 czerwca 2017r. przybył do naszej szkoły sierżant Grzegorz Góreczny. W trakcie spotkania omówił różne niebezpieczne sytuacje, z którymi uczniowie mogą się zetknąć, m.in. poruszanie się po drodze pieszo i na rowerze, niebezpieczeństwa czyhające podczas prac w gospodarstwie rolnym, zasady bezpieczeństwa podczas zabawy w domu i na podwórku. Policjant przestrzegał również przed kąpielą bez opieki osób dorosłych, rozpalaniem ognisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach. Mamy nadzieję, że to spotkanie uwrażliwi naszych uczniów na różne czyhające niebezpieczeństwa i pozwoli ustrzec się przed nimi.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
20Czerwiec Świętujemy Dzień Mamy i Taty
Administrator  

W tym roku nasze szkolne święto związane z Dniem Mamy i Taty obchodziliśmy dość późno, bo 19 czerwca 2017r. Ze względu na tragiczne wydarzenia, świętowaliśmy trochę skromniej niż planowaliśmy. Każdy oddział klasowy pod opieką swojej wychowawczyni przygotował wiersze i piosenki dla rodziców oraz drobne upominki. Po przywitaniu zgromadzonych gości przez panią dyrektor Jolantę Dzwolak występy rozpoczęli najmłodsi, czyli przedszkolacy. To ich występy budziły najwięcej emocji u rodziców. Potem kolejno prezentowali swoje programy artystyczne uczniowie klasy I, II i III oraz starsi uczniowie z klasy IV, V i VI. Po części artystycznej rodzice i dzieci zostali  zaproszeni na mały poczęstunek. Taka uroczystość pozostawia po sobie nie tylko miłe wspomnienia, ale przede wszystkim cementuje więzy rodzinne.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
13Czerwiec Uczniowie klasy szóstej na turnieju historyczno-sprawnościowym
Administrator  

W dniu 8 czerwca 2017r. uczniowie klasy VI wraz z nauczycielką historii, panią Elżbietą Rybicką i z panią dyrektor Jolantą Dzwolak wzięli udział w Międzyszkolnym turnieju historyczno – sprawnościowym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Turobinie. Wydarzenie to miało na celu uczczenie patrona szkoły Tadeusza Kościuszkę, gdyż w tym roku mija 200 lat od śmierci tego wybitnego Polaka. Najpierw grupa uczniów turobińskiej szkoły przedstawiła część artystyczną opowiadającą o swoim Patronie. Potem rozpoczął się turniej. Brały w nim udział 4 drużyny, które reprezentowały szkoły w Czernięcinie, Gródkach i dwie ze szkoły z Turobina. W skład naszej drużyny weszli – Paulina, Kamil i Maciek (część historyczna) i Wiktoria, Ewelina, Damian, Klaudiusz i Adrian (część sprawnościowa). Turniej był naprawdę emocjonujący, drużyny walczyły zaciekle o każdy punkt. Organizatorzy przygotowali bardzo ciekawe konkurencje sprawnościowe, m.in. przenoszenie wody z butelki do butelki, wyścig z woreczkiem na brzuchu. Nad prawidłowym przebiegiem czuwała prowadząca turniej pani Wioletta Polska oraz komisja, w skład której weszła m.in. pani Elżbieta Rybicka. Po podliczeniu punktów okazało się, że nasza drużyna zajęła II miejsce. Cieszyliśmy się z naszego małego sukcesu. Uczniowie otrzymali z rąk dyrektora Wiesława Białka puchar i dyplom. Zostaliśmy też zaproszeni na słodki poczęstunek. Potem już wyluzowani odwiedziliśmy podwórko Nivea oraz lodziarnię u pana Pudła. Autobusem szkolnym wróciliśmy do swojej miejscowości.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
12Czerwiec Upominki od rodziców
Administrator  

Dzień Dziecka to ważne święto w szkolnym kalendarzu. W tym roku tak się złożyło, że nie obchodziliśmy tego dnia jak zazwyczaj, gdyż 1 czerwca wypadł w tygodniu wycieczkowym. Jednak Rodzice pamiętali o naszym szkolnym zwyczaju. W dniu 5 czerwca przedstawiciele Rady Rodziców zawitali do szkoły z upominkami. Po obiedzie każde dziecko otrzymało różne słodkości m.in. lody, czekoladę i napój. Bardzo przyjemny był dzisiejszy deser.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
09Czerwiec Wycieczka do Wieliczki i Krakowa
Administrator  

Istnieją takie miejsca, które każdy Polak przynajmniej raz w życiu powinien odwiedzić, by móc poznać prawdziwie dziedzictwo własnego kraju. To właśnie Kraków – miasto królów, historyczne serce Polski, ostoja kultury i sztuki  stał się w tym roku celem wycieczki uczniów klas III – VI, którzy wraz z 3 opiekunami i pilotem z Biura Turystycznego WROTUR udali się na wyprawę do Małopolski w dniach 01-02 czerwca 2017r.

Czytaj więcej...
 
08Czerwiec Wspólne głosowanie - "Siłownia w parku"
Administrator  

Zachęcamy do głosowania na gminę Turobin w konkursie internetowym „Nestle porusza Polskę”. Zasady głosowania są podobne jak przy głosowaniu na podwórko Nivea. Wspólnymi siłami możemy zdobyć kolejne atrakcyjne miejsce w naszej gminie.

Czytaj więcej...
 
05Czerwiec Występ Kapeli Turobińskiej
Administrator  

W dniu 30 maja 2017r. zjawiła się w naszej szkole bardzo wesoła i bardzo muzykalna grupa młodych osób, pod nazwą Kapela Turobińska. Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka zagrali dla naszych najmłodszych wesołe i skoczne dziecięce szlagiery, takie jak: „Cztery słonie”, „Ogórek”, „Była sobie żabka mała”, „Myję zęby”. Oprócz grania i śpiewania zachęcili też większość dzieci do wspólnego tańca. Występ był na tyle profesjonalny, że nasi uczniowie zbierali autografy od członków Kapeli. Mamy nadzieję, że Kapela Turobińska odwiedzi nas jeszcze z innym repertuarem.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
02Czerwiec Wycieczka najmłodszych uczniów do Zamościa
Administrator  


W dniu 29 maja 2017r. w ramach zbliżającego się Dnia Dziecka odbył się wyjazd do Zamościa, w którym uczestniczyły dzieci z klasy I i II oraz z oddziału przedszkolnego. Nad uczestnikami wycieczki opiekę sprawowały panie – Jolanta Batorska, Zofia Batorska i Jadwiga Styk oraz czworo rodziców.

Pierwszym punktem programu było oglądanie filmu w kinie „Stylowy” pt; „Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski”. Film został bardzo dobrze przyjęty przez młodych widzów. Następnie wszyscy udali się do ZOO. Tam dzieci mogły z bliska zobaczyć, a nawet usłyszeć głosy zwierząt oraz obserwować ich zachowanie. Z wielu zwierząt znajdujących się w ZOO duże zainteresowanie wzbudziły żyrafy i lwy. Na dłuższą chwilę nasi najmłodsi zatrzymali się też przed wybiegiem dla małp, które popisywały się umiejętnościami zręcznościowymi na linach. W ramach odpoczynku dzieci skorzystały z jednego z placu zabaw znajdującego się na terenie ogrodu zoologicznego. Na koniec wszyscy mogli dokonać drobnych zakupów pamiątek oraz lodów, które smakowały wyśmienicie w tak upalny dzień. Dla wielu dzieci z oddziału przedszkolnego ten dzień zostanie na długo w pamięci, gdyż był to ich pierwszy wyjazd z rówieśnikami bez rodziców.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
30Maj Reprezentanci naszej szkoły na XVII Finale Powiatowego Konkursu ,,Jestem Bezpieczny”
Administrator  

W czwartek 18 maja 2017r. drużyna z naszej szkoły w składzie: Karol Łukasik z klasy IV, Damian Bugała z klasy V, Kamil Cieśla z klasy VI wraz ze szkolnym koordynatorem do spraw bezpieczeństwa, panią Elżbietą Rybicką reprezentowali Gminę Turobin w eliminacjach powiatowych Konkursu Wiedzy Prewencyjnej ,,.Jestem Bezpieczny”, które odbyły się w Komendzie Powiatowej Policji w Biłgoraju. Ideą konkursu jest upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w swym codziennym życiu, rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw oraz zapoznanie dzieci i młodzieży z systemem działania służb i instytucji niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Czytaj więcej...
 

Więcej artykułów…

 1. Pożegnanie naszego ucznia i kolegi z klasy VI
 2. Pamiętamy o Ojcu Świętym Janie Pawle II
 3. XIV OGOLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK - „CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA”
 4. Konkurs recytatorski pod hasłem „Przyszła wiosna”
 5. Konkurs plastyczny o straży pożarnej
 6. Wiwat 3 maja!
 7. Na etapie powiatowym konkursu matematycznego
 8. Byliśmy na otwarciu „Podwórka Nivea”
 9. Szkolne spotkanie przy wielkanocnym stole
 10. Spektakl „Calineczka”
 11. Zajęcia psychoedukcyjne dla grup klasowych.
 12. Historia i kultura wsi polskiej – pokaz historyczny
poprz.12345678910nast.