28Marzec Zaproszenie do zabawy w przedszkolu
Administrator  

Czytaj więcej...
 
22Marzec Witamy wiosnę pod hasłem „Zdrowo i bezpiecznie”
Administrator  

21 marca w pierwszym dniu wiosny odbyły się w naszej szkole różnorodne zajęcia pod wspólnym hasłem „Zdrowo i bezpiecznie”. Pierwsze zadanie polegało na przygotowaniu zdrowej przekąski. Każda klasa pod opieką swych wychowawczyń przygotowała sałatkę warzywną lub owocową. Następnie przedstawiciele klas zaprezentowali swoje wyroby i opowiedzieli jakich składników użyli. Prawdziwym hitem okazała się pasta z ciecierzycy. Jest to bardzo mało znana roślina, więc było dużo ciekawych i chętnych do spróbowania kanapki z tą pastą. Po zdrowych przekąskach odbyło się klasowe malowanie plakatów pod hasłem „Bawię się bezpiecznie”.

Czytaj więcej...
 
18Marzec Szkolny dzień matematyki
Administrator  

Marzec to miesiąc poświęcony matematyce. 12 marca obchodzimy Dzień Matematyki, a 14 marca – Dzień liczby Pi. Z tej okazji w dniu 15 marca odbył się, po raz drugi w naszej szkole – Dzień Matematyki. Uczniowie z klasy IV, V i VI podzieleni na losowo wybrane drużyny rozwiązywali zadania z prezentacji przygotowanej przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve – patrona merytorycznego serwisu e-math.pl. Każde z zadań do rozwiązania zawierało także odpowiedź oraz krótki opis "Na temat" pełniący rolę edukacyjną. Nad ich pracą czuwała pani Agnieszka Golec.

Czytaj więcej...
 
15Marzec Zwycięstwo w Turnieju Wiedzy Pożarniczej!
Administrator  

Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej ten służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych oraz zasad postępowania na wypadek pożaru. W dniu 15 marca 2017r. odbyły się w szkole w Turobinie gminne eliminacje w 3 grupach wiekowych: I grupa - uczniowie szkoły podstawowej, II grupa – uczniowie gimnazjum i III grupa – szkoły ponadgimnazjalne. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI: Wiktoria Bogucka, Ewelina Kryk, Kamil Cieśla, Klaudiusz Garbarz i Paweł Omiotek. Zgodnie z coroczną tradycją nasi uczniowie wygrali gminne eliminacje – I miejsce zajął Klaudiusz Garbarz, II miejsce – Paweł Omiotek. Zwycięzcy wezmą udział w powiatowym Turnieju w Biłgoraju. Opiekę nad uczniami biorącymi udział w tych zmaganiach sprawuje pani Jadwiga Styk.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
10Marzec W krainie prądu elektrycznego
Administrator  

W środę 8 marca odbyły się w naszej szkole zajęcia dla dzieci z oddziału przedszkolnego i klas 1 – 3 na temat prądu elektrycznego. Prowadzący przedstawił prezentację na temat prądu i jego znaczenia. Dzieci dowiedziały się jakie jest znaczenie słońca, wody, wiatru w produkowaniu prądu. Miały także okazję, aby wykazać się swoimi wiadomościami na temat bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach. Jak się okazało, mali uczniowie wiedzą jak zachować się w czasie burzy i jak bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych. Znają także numery alarmowe. Taka postawa cieszy. Na zakończenie dzieci miały okazję zrobić sobie zdjęcia w strojach z „Krainy Lodu”.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
07Marzec „Naukowa epidemia, czary mary i alchemia” - niecodzienna lekcja przyrody
Administrator  

6 marca 2017r. odwiedziło nas dwóch młodych panów – Karol i Paweł z grupy Zaelektryzowani z Lublina. Zaprezentowali spektakl pt. „Naukowa epidemia, czary mary i alchemia”. Uczniowie mieli okazję zobaczyć niecodzienne eksperymenty fizyczno-chemiczne a także wziąć w nich udział. W programie znalazły się:

-        lewitująca piłka,

-        właściwości metanu i mieszanki propan butan,

-        powstawanie wodoru i dwutlenku węgla,

-        zabawy z helem i zabawy grawitacyjne.

Pokaz łączył w sobie elementy zabawy, humoru i nauki.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
05Marzec Uroczystość z okazji Dnia Kobiet
Administrator  

Zgodnie z wypracowaną tradycją, co roku na początku marca, odbywa się gminna uroczystość z okazji Dnia Kobiet. W tym roku miała ona miejsce 5 marca w sali gimnastycznej w szkole w Turobinie. Zgromadzone panie oglądały specjalnie dla nich przygotowane występy, a występowali uczniowie ze szkół z terenu naszej gminy. Było bardzo radośnie, trochę na ludowo, trochę nowocześnie. Dzieci i młodzież pokazały wiele talentów, głównie muzycznych. Oczywiście nie zabrakło tam i naszych uczniów. Byli to Madzia, Kinga, Weronika, Kasia, Marcin, Kacper, Sebastian, Kacper z klasy III oraz Amelka i Kasia z klasy II. Zaprezentowali się bardzo ładnie tańcząc trojaka oraz grożonego. Rozbawili publiczność przedstawieniem pt. „Dzień kobiet u babci i dziadka”. Swoje występy przygotowali pod opieką pani Zosi Batorskiej, która oczywiście towarzyszyła swoim wychowankom. Towarzyszyły im też pani Jola Batorska i pani dyrektor Jola Dzwolak. Impreza była bardzo udana, publiczność żywiołowo reagowała na występy wszystkich artystów i nagradzała ich gromkimi brawami.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
03Marzec Bal maskowy i nie tylko...
Administrator  

28 lutego, we wtorek pożegnaliśmy tegoroczny karnawał bawiąc się na balu przebierańców – dzieci młodsze i na dyskotece – starsi uczniowie. Młodsi bawili się w sali gimnastycznej, dominowały kolorowe i różnorodne przebrania. Tańczyli w rytm skocznej muzyki w parach, w kółeczkach, wężykiem. Pomysłów do tańca i zabaw dostarczały im pani Zosia i pani Jola. Starsi uczniowie bawili się w jednej z sal lekcyjnych na piętrze szkoły. Trochę tańczyli, a większą część czasu przeznaczyli na różne zabawy. Nad nimi czuwały pani Ela i pani Jadzia. Wszyscy byli zadowoleni z udziału w zabawie, na wspólnych harcach czas szybko minął.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
27Luty Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”
Administrator  

26 lutego 2017r. w niedzielę odbył się V Bieg Tropem Wilczym upamiętniający Żołnierzy Wyklętych. Po raz pierwszy odbył się ten bieg również w Turobinie. Choć miesiąc luty nie nastraja do biegania to chętnych do udziału w tym biegu nie brakowało. Wzięli w nim udział ludzie w różnym wieku – uczniowie ze szkół z terenu gminy, ich rodzice, nauczyciele, księża  oraz wszyscy chętni do uczczenia pamięci żołnierzy wyklętych, których święto obchodzimy 1 marca. Szczegółowe sprawozdanie można przeczytać na stronie naszej gminy. My na naszej szkolnej stronie chcemy pokazać, że jak zwykle nie zabrakło nas na imprezie organizowanej na terenie naszej gminy. Grupa uczniów z klasy III, IV, V i VI, ich rodzice oraz panie nauczycielki z panią dyrektor na czele biegali ulicami Turobina. Trzeba zaznaczyć, że był to bieg w tempie dostosowanym do możliwości osób biorącym w nim udział. Za uczestnictwo otrzymaliśmy koszulki z podobiznami żołnierzy wyklętych, pamiątkowe medale oraz inne drobne gadżety. Pogoda nam dopisała, a całe to wydarzenie było przeprowadzone w miłej, sportowej atmosferze z ogromną dawką patriotyzmu.

Zdjęcia w galerii.

 

Czytaj więcej...
 
22Luty Co słychać u naszych przedszkolaków?
Administrator  

Na naszej stronie internetowej szkoły zamieszczamy różne informacje i wydarzenia dotyczące uczniów naszej szkoły. Należy pamiętać, też o najmłodszych dzieciach należących do naszej społeczności, czyli o przedszkolakach.

W naszej szkole znajduje się oddział przedszkolny do którego uczęszczają 4, 5 i 6- latki, mamy także 3-latka. Gromadka jest więc dość liczna. Większość dzieci bardzo szybko się zaaklimatyzowała i z ochotą uczęszcza do oddziału. Od września dzieci korzystają z odnowionych pomieszczeń, które były remontowane w czasie wakacji. Mamy salę przeznaczoną do zabawy i salę do zajęć dydaktycznych. Dzieci bawią się razem z rówieśnikami różnymi zabawkami będącymi na stanie przedszkola, układają puzzle, klocki, każde może znaleźć coś dla siebie.

Czytaj więcej...
 
15Luty Święto Babci i Dziadka
Administrator  

Styczniowe święto z okazji Dnia Babci i Dziadka to jedna z najważniejszych szkolnych uroczystości. W tym roku szkolnym czas świętowania się przesunął z powodu ferii zimowych. Naszych drogich seniorów zaprosiliśmy do szkoły w dniu 10 lutego. Cieszyliśmy się, że licznie przybyli, aby obejrzeć występy swoich wnucząt. A było na co popatrzeć:

 • uczniowie klasy VI przedstawili Familiadę, w której udział brały babcie i dziadkowie,
 • najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego recytowały wierszyki oraz zatańczyły taniec śnieżynek,
 • uczniowie z klasy I, II i III zaprezentowali bogaty program – zatańczyli trojaka i grożonego, recytowali wzruszające wiersze i życzenia oraz przedstawili żartobliwą inscenizację z życia babci i dziadka,
 • uczniowie klasy IV i V przedstawili krótką bajkę „O babci, wilku i kolorowych czapeczkach” oraz zaśpiewali „Cza-czę dla babci i dziadka”.

Babcie i dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta i gorąco je oklaskiwali. Zostali też obdarowani różnymi upominkami przygotowanymi przez dzieci. Dzięki pomocy rodziców poczęstowaliśmy naszych gości ciastem i herbatą. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
07Luty KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA ,,Pierwszy krok w poezję”
Administrator  

Nasza szkoła bierze udział w programie ministerialnym ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. Celem tego programu jest wsparcie finansowe bibliotek, w wyniku którego również nasza biblioteka szkolna wzbogaciła swój księgozbiór.

Jedną z zasad udziału w projekcie jest zorganizowanie wielu imprez promujących czytelnictwo w szkole. W związku z tym w dniu 2 i 3 lutego 2017r. odbył się w naszej szkole Konkurs Pięknego Czytania, w którym uczniowie wykorzystali książki zakupione w ramach ,,Narodowego  Programu Rozwoju Czytelnictwa”.

Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa oraz rozwijanie kultury czytelniczej wśród dzieci i młodzieży. Uczestnicy startowali w II  kategoriach wiekowych: klas I-III i klas  IV-VI. Do konkursu przystąpiło 23 uczniów.

Czytaj więcej...
 

Więcej artykułów…

 1. Zabawa choinkowa 2017
 2. Na Orszaku Trzech Króli w Turobinie
 3. Podsumowanie akcji „Pomóż Kubie”
 4. Nagradzamy laureatów konkursów
 5. Spotkanie wigilijne
 6. Kolędowanie pod chmurką
 7. Akademia Bezpiecznego Puchatka 2016/2017
 8. Mamy nowe książki !!!
 9. Sukces naszego ucznia
 10. Wizyta Świętego Mikołaja
 11. Apel dotyczący praw dziecka 2016
 12. Wizyta klauna Waldusia
poprz.12345678nast.