06Grudzień „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” – spotkanie ze strażakiem.
Administrator  

W dniu 5 grudnia 2018r. odwiedził naszą szkołę zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju starszy brygadier Mirosław Bury. Jego wizyta była związana z ogólnopolską kampanią edukacyjno-informacyjną na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla. W okresie jesienno-zimowym wzrasta ryzyko powstania pożarów. Najczęściej dochodzi do nich w wyniku wad, albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. W tym samym okresie odnotowywany jest także wzrost liczby zatruć tlenkiem węgla, zwanym "cichym zabójcą", gdyż jest niewidoczny oraz nie ma smaku, ani zapachu. Pan strażak przekonywał nas wszystkich o korzyściach jakie niesie za sobą zamontowanie i właściwa eksploatacja czujek dymu i tlenku węgla w mieszkaniach. To małe urządzenie może uratować nam życie.

Przy okazji spotkania pani dyrektor poprosiła o opowiedzenie o pracy strażaka i wyjaśnienie w jakim kierunku się kształcić, by zostać strażakiem. Być może ktoś z naszych uczniów zechce obrać taką drogę kariery zawodowej.

Zdjęcia w galerii.

 

 

Czytaj więcej...
 
03Grudzień Spotkanie z absolwentami naszej szkoły
Administrator  

W ramach realizacji programu doradztwa zawodowego zorganizowaliśmy w naszej szkole w dniu 30 listopada 2018r. spotkanie z dwojgiem naszych absolwentów – Edytą Maciąg i Jackiem Żyśko. Podczas spotkania z uczniami z klas IV – VIII w ciekawy sposób opowiedzieli o swoich wyborach dotyczących dalszego kształcenia po ukończeniu szkoły podstawowej. Mimo, że kończyli szkołę w różnych latach – Jacek skończył ośmioklasową szkołę podstawową, a Edyta sześcioklasową podstawówkę i gimnazjum, to ich wybory były podobne, gdyż na dalsze kształcenie wybrali technikum. Po uzyskaniu matury ich zainteresowania się zmieniały i obydwoje odbyli studia w zupełnie innym kierunku. Obecnie Edyta jest pielęgniarką i pracuje w Wojskowym Szpitalu w Lublinie, a Jacek prowadzi własną firmę świadczącą m.in. usługi dostępu do Internetu. Ich przesłaniem dla naszych uczniów było to, że należy być wytrwałym, nie poddawać się gdy coś z początku nie idzie według planu, nie należy bać się zmian, no i że warto się uczyć. Spotkanie było interesujące i mamy nadzieję, że zwłaszcza uczniom klasy VIII dało dużo do myślenia.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
28Listopad Zabawa andrzejkowa 2018
Administrator  

Tradycyjnie pod koniec listopada zorganizowaliśmy w naszej szkole zabawy andrzejkowe. We wtorek, 27 listopada 2018r. odbyła się zabawa dla dzieci młodszych, a w czwartek 29 listopada 2018r. dla nieco starszych z klas IV – VIII. Oprócz tańców i pląsów przy muzyce najważniejszym punktem wieczoru były wróżby andrzejkowe. Wróżby dla młodszych dzieci przygotowały i przeprowadziły wychowawczynie klas 0 – III. Starsi uczniowie sami przygotowali oraz przeprowadzili różne wróżby, ale nad nimi też czuwały ich wychowawczynie. Tegoroczne andrzejki można uznać za udane.

Miłą pamiątką są fotografie do zobaczenia w galerii.

Czytaj więcej...
 
27Listopad Dzień Pluszowego Misia 2018
Administrator  

25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Miś jest przyjacielem dzieci, czy wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela? W nasze szkole po raz drugi, w dniu 26 listopada 2018r.,  obchodziliśmy to święto. Z  tej okazji dzieci z klas 0 – III przyniosły swojego misia – pluszaka. Zabawka ta towarzyszy dzieciom  wiele lat, to nie tylko pluszowa przytulanka, to "ktoś" bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Na początek przypomniana  została historia pluszowego misia. Następnie każdy zaprezentował swoją maskotkę: jak ma na imię, ile ma lat, skąd się wzięła w jego domu. Po prezentacji obejrzeliśmy film ,,Poranek misia Koralgola”. Na zakończenie dzieci z oddziału przedszkolnego wykonały prace plastyczne pod hasłem "Wszystkie misie nasze są".

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
27Listopad „Ku Niepodległej” – grupa Rekonstrukto
Administrator  

Poniedziałek, 26 listopada 2018r. rozpoczęliśmy od obejrzenia występu Grupy Artystycznej Rekonstrukto w programie p.t.: „Ku Niepodległej”. Była to opowieść o tym jak doszło do rozbiorów Polski, o okolicznościach powstań narodowych, I wojny światowej, roli wybitnych Polaków, czyli ogólnie o tym  jak polscy bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę. Została też zademonstrowana broń i umundurowanie Polaków: kosynierów, legionistów, uczestników powstania listopadowego i styczniowego. Obyła się też lekcja fechtunku oraz pomocy medycznej. Na zakończenie każdy chętny mógł przymierzyć stroje lub wziąć do ręki replikę broni. Prezentacja historyczna wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
26Listopad Spotkanie z rodzicami
Administrator  

W dniu 23 listopada 2018r. zorganizowaliśmy niecodzienną wywiadówkę. W związku z obchodami 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę nasi uczniowie zaprezentowali część artystyczną, która przygotowali z tej okazji. Występy uczniów były bardzo piękne i wzruszające, dlatego chcieliśmy, by rodzice zobaczyli występy swoich dzieci i odczuli, że i w małej szkole można pięknie uczcić narodowe święto. Następnym punktem było spotkanie z panią pedagog Martą Miazga z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej z Biłgoraja, która w formie prezentacji i wykładu przybliżyła rodzicom temat: „Nowe zagrożenie – dopalacze”. Celem tego było dostarczenie podstawowych informacji o nowych środkach psychoaktywnych pojawiających się na rynku, wskazanie przyczyn, m.in. tkwiących w postawach rodzicielskich, mających wpływ na sięganie przez młodzież po tego typu substancje oraz aktywizacja rodziców do podjęcia działań mogących uchronić dzieci przed takimi zachowaniami. Ostatnim punktem było spotkanie rodziców z wychowawcami klas.  Dziękujemy rodzicom za przybycie na to spotkanie.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
23Listopad Zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas starszych
Administrator  

W dniu 22 listopada 2018r. odbyły się w naszej szkole zajęcia profilaktyczne dla dwóch grup klasowych na temat: „Dopalacze – mówię „nie” dla uczniów klasy V i VI oraz  „Dopalacze? Nie ryzykuję!” dla uczniów klasy VII i VIII. Dwugodzinne zajęcia poprowadziły pani psycholog i pani pedagog z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej z Biłgoraja. Zajęcia miały na celu dostarczenie podstawowych informacji na temat "dopalaczy" oraz zagrożeń wynikających z ich używania, a także  zmniejszenie prawdopodobieństwa, że nasi uczniowie dorastając będą sięgać po te niebezpieczne substancje.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
21Listopad Zajęcia otwarte w klasie I
Administrator  

W dniu 19 listopada 2018r. odbyły się zajęcia otwarte w klasie pierwszej, na których obecni byli rodzice i pani dyrektor. Zajęcia na temat: „Urodziny Polski” poprowadziła pani Jolanta Batorska. Uczniowie pogłębiali swoje wiadomości na temat naszego ojczystego kraju wykorzystując różne metody i formy pracy. Celem takich zajęć było pokazanie rodzicom sposobu pracy nauczyciela z uczniami, relacji pomiędzy nauczycielem a dziećmi oraz zaprezentowanie nowej pomocy dydaktycznej – monitora interaktywnego. Szkoła otrzymała go w ramach programu „Aktywna tablica”.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
19Listopad SZKOLNY KONKURS POEZJI PATRIOTYCZNEJ
Administrator  

16 listopada 2018 r. odbył się w naszej szkole  Konkurs Poezji Patriotycznej pod hasłem „Jestem Polakiem i jestem z tego dumny”. Wpisuje się on w ramy obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, a jego celem było rozbudzanie uczuć patriotycznych, popularyzowanie poezji oraz kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego. W konkursie wzięło udział 13 uczniów: 5 uczniów z klas I –III oraz 8 uczniów z klas IV-VIII. Komisja w składzie: Elżbieta Rybicka, Jadwiga Styk i Jolanta Batorska oceniała recytację według kryteriów zawartych w regulaminie konkursu. Po wysłuchaniu pięknych recytacji  komisja  wyłoniła zwycięzców:

Laureaci w kategorii klas I-III:

I  miejsce – Hubert Misiura

II miejsce – Damian Górny

III  miejsce – Natalia Kryk

Laureaci klas IV-VIII:

I miejsce – Karol Łukasik

II miejsce – Kinga Kwietniewska

III miejsce – Katarzyna Gąbka

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
12Listopad Święto Niepodległości w naszej szkole.
Administrator  

W dniu 9 listopada 2018r. przyszliśmy do szkoły odświętnie ubrani. Nasza szkoła też przyozdobiła się w ojczyste barwy i w hasła mówiące o 100 rocznicy odzyskania niepodległości. O godzinie 11 zebraliśmy się wszyscy w sali gimnastycznej. Najpierw pani dyrektor podsumowała nasze dotychczasowe działania mające upamiętniać tę ważną rocznicę. O godz. 1111 zaśpiewaliśmy 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego, włączając się tym samym w ogólnopolską akcję „Rekord dla Niepodległej”. Następnie odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości – recytacja wierszy przeplatała się z pięknymi pieśniami patriotycznymi. Uczniowie klasy VIII przedstawili wzruszającą pantomimę o losach narodu polskiego w czasach walk o niepodległość. Uczniowie klasy I przypomnieli „Taniec z flagą”. Otrzymali tez zeszyty z wizerunkami ojców niepodległości oraz długopisy z nadrukiem nawiązującym do 100-lecia odzyskania niepodległości, które zostały przygotowane przez oddziały IPN w całej Polsce. Został też rozstrzygnięty szkolny konkurs historyczny dla uczniów klas VII – VIII „Drogi Polaków do niepodległości”. Laureaci i uczestnicy otrzymali drobne nagrody. Następnie, odświętnie ubrani, zaprezentowali się najmłodsi przedszkolacy śpiewając piosenkę „Płynie Wisła, płynie”. Każda klasa zaśpiewała wybraną pieśń patriotyczną bądź żołnierską.  Uczniowie klasy od IV do VIII pokazali plakaty wykonane zespołowo, nawiązujące do niepodległości, były to jakby laurki dla naszej Ojczyzny mówiące o naszej miłości i przywiązaniu.

Czytaj więcej...
 
11Listopad 100 lat niepodległości
Administrator  

Czytaj więcej...
 
09Listopad Dzień zdrowego śniadania 2018
Administrator  

Po raz kolejny uczniowie z klasy I, II i III pod opieką swych wychowawczyń zorganizowali w dniu 8 listopada 2018r. wspólne śniadanie w ramach programu „Śniadanie daje moc”. W kuchni szkolnej przygotowali wspólnie zdrowe, pożywne kanapki. Wspólne śniadanie było świetną zabawą, a zarazem nauką o tym jak ważny jest codzienny, zdrowy posiłek przed wyjściem do szkoły. Śniadanie było pyszne, ale zdjęcia trochę nam nie wyszły.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 

Więcej artykułów…

 1. Nasze sukcesy VI Dyktando Niepodległościowe ,,Po polsku o historii”
 2. Listopadowe święta pamięci 2018
 3. Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2018
 4. Zawodowy strzał w dziesiątkę! – po raz drugi.
 5. Bezpieczna droga do szkoły.
 6. Uroczystość pasowania na ucznia i Dnia Edukacji Narodowej
 7. Na pieczonym kartofelku i nie tylko…
 8. Cyrk „Szok” w naszej szkole
 9. Wizyta w teatrze 2018
 10. Światowy Dzień Uśmiechu
 11. Dzień Chłopaka 2018
 12. Sprzątanie świata 2018
poprz.12345678910nast.