18Kwiecień ,,Zawodowy strzał w 10! – wybierz swoją przyszłość"
Administrator  

W dniu 13 kwietnia 2018 roku uczniowie klasy siódmej z naszej szkoły wraz z wychowawczynią panią Jadwigą Styk i nauczycielką prowadzącą doradztwo zawodowe panią Joanną Zdybel - Szczur uczestniczyli w zorganizowanym przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy z organami prowadzącymi szkoły przedsięwzięciu pod  hasłem ,,Zawodowy strzał w 10! – wybierz swoją przyszłość". Impreza odbyła się w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, gdzie były  pokazy i prezentacje służące promocji szkolnictwa zawodowego. Celem imprezy było zachęcenie uczniów do podjęcia nauki w szkołach zawodowych (branżowych i technikach), ale też zmiana panujących w społeczeństwie stereotypach o wyższości szkolnictwa ogólnego nad zawodowym. Uczniowie mogli zapoznać się z różnymi ekspozycjami zawodów poszczególnych branż. Z dużym zainteresowaniem zgromadzeni obserwowali pokaz czynności strzyżenia, układania fryzury, czy wykonywania makijażu. Mogliśmy obejrzeć prezentacje ubiorów inspirowanych stylem japońskim. Wielu obserwatorów gromadziły też pokazy kelnerów, stoisko gastronomiczne z wystawą dekoracji stołu za pomocą różnych warzyw. Chłopcy zainteresowani byli stoiskami związanymi z zawodami m.in. elektryka i informatyka. Mogli też zobaczyć sprzęt z różnych zawodów oraz posiedzieć chwilę w nowoczesnym ciągniku. Promocja zawodów była zgodna z potrzebami lokalnego rynku pracy, toteż do aktywnego udziału w przedsięwzięciu zaproszono pracodawców współpracujących ze szkołami prowadzącymi kształcenie zawodowe.

Wydarzeniem towarzyszącym prezentacjom przygotowanym przez szkoły była konferencja dla doradców zawodowych szkół podstawowych i gimnazjów. Impreza dostarczyła uczniom wiele wrażeń. Decyzja o wyborze zawodu, którą podejmą za rok wcale nie jest taka łatwa.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
13Kwiecień Portret pani Wiosny oczami dziecka – przedszkolny konkurs plastyczny
Administrator  

Wychowawczyni oddziału przedszkolnego pani Joanna Zdybel – Szczur zorganizowała konkurs plastyczny dla dzieci przedszkolnych, na który zaprosiła przedszkolaków z przedszkola w Turobinie i z oddziału przedszkolnego w Czernięcinie. Ogółem na konkurs wpłynęło 23 prace. Komisja oceniająca brała pod uwagę technikę wykonania, pomysłowość, estetykę i samodzielność wykonania. Wyróżniono następujących autorów prac:

Grupa 6 – latków:

I miejsce – Patrycja Peichert (oddział przedszkolny w Gródkach)

II miejsce – Natalia Kryk (oddział przedszkolny w Gródkach)

Wyróżnienie: Wiktoria Rosolińska (przedszkole w Turobinie)

Grupa 5 – latków:

I miejsce – Zuzanna Stańczyk (oddział przedszkolny w Gródkach)

II miejsce – Roksana Bugała (oddział przedszkolny w Gródkach)

Wyróżnienie: Nikola Snopek (oddział przedszkolny w Czernięcinie)

                   Zuzanna Puławska (przedszkole w Turobinie)

Autorzy wyróżnionych prac zostaną nagrodzeni drobnymi upominkami. Dzieciom i ich wychowawczyniom dziękujemy za udział w konkursie.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
12Kwiecień Wspomnienia z zimowych szaleństw
Administrator  

Wiosna w pełni, cieszymy się ciepłem, słońcem, pierwszymi kwiatami.  A tu chcemy was namówić na zimowe wspomnienia. Wcześniej zamieściliśmy zdjęcia  z zabaw na śniegu, przedstawiały one głównie uczniów starszych klas, a teraz porcja wspomnień o tym jak szaleli na śniegu również młodsi uczniowie. Patrząc na te zdjęcia to aż żal, że zima odeszła.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
10Kwiecień Uroczysty apel z okazji rocznicy zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiejJ
Administrator  

W tym roku mija 78 rocznica Zbrodni Katyńskiej oraz 8 rocznica Katastrofy Smoleńskiej. Data 10 kwietnia boleśnie połączyła dwie tragiczne karty w historii naszego narodu, o których nie można zapomnieć. Dla upamiętnienia tych ważnych rocznic, w dniu 10 kwietnia 2018r., uczniowie klasy VII pod kierunkiem nauczycielki historii pani Elżbiety Rybickiej przygotowali i przedstawili  krótką część artystyczną. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego i krótkim wystąpieniem nauczycielki historii, która wprowadziła zebranych w podniosły nastrój. Następnie uczniowie przybliżyli informacje dotyczące  wydarzeń z czasów II wojny, kiedy to wiosną 1940 r. Sowieci rozstrzelali około 22 tys. Polaków. Zaprezentowali również wzruszające wiersze nawiązujące do tej tematyki.

Czytaj więcej...
 
06Kwiecień Nagradzamy laureatów konkursów
Administrator  

Przy okazji spotkania wielkanocnego dokonaliśmy podsumowania konkursów szkolnych i pozaszkolnych wręczając ich laureatom nagrody.

I. Gminny Konkurs „Maska karnawałowa” dla dzieci z oddziałów przedszkolnych organizowany przez SP w Czernięcinie

 • II miejsce w kategorii dzieci 5 – letnich uzyskała Zuzia Stańczyk
 • Wyróżnienie:  Ania Kwietniewska
 • Dyplom za udział w kategorii 4-latków otrzymała Madzia Łagoda.

II.    Szkolne konkursy przeprowadzone w związku z „Pierwszym dniem wiosny z historią”

1). Konkurs wiedzy o dziejach polskiego narodu dla klas IV – VI

v I miejsce drużyna w składzie: Kinga Kwietniewska, Sebastian Bogucki, Mateusz Jachymek, Damian Bugała.

v Pozostali uczestnicy, którzy też wykazali się nie małą wiedzą otrzymali nagrody pocieszenia.

2). W konkursie  plastycznym „Portret wybitnego Polaka” dla klas I – III wyróżnieni zostali: Hubert Misiura, Alan Tym, Amelka Nizioł – Bizuga, Amelka Dziewa, Szymon Wilk, Kuba Krzysztoń.

3). Konkurs na układanie hymnu polskiego z rozsypanki wyrazowej wygrała drużyna w składzie: Amelka Dziewa, Radek Bugała, Bartek Zdybel.

4). W układaniu godła Polski z puzzli zwyciężyła drużyna – Emilka Chełstowska, Czarek Łupina, Julek Bogucki, Karol Bugała, Piotrek Stańczyk.

5). W uzupełnieniu brakujących słów w hymnie Polski bezbłędnie zrobiły to dwie drużyny:  Kinga Kwietniewska, Weronika Szałata, Marcin Łukaszczyk, Sebastian Bogucki, Mateusz Jachymek, Karol Łukasik, Kacper Zdybel , Damian Bugała.

Czytaj więcej...
 
03Kwiecień Spotkanie wielkanocne 2018
Administrator  

Wielkanoc to święta pełne tradycji i zwyczajów, które należy przekazywać młodemu pokoleniu. W związku z tym w dniu 28 marca 2018r. nasza społeczność szkolna zgromadziła się na przedświątecznym spotkaniu. W klimat świąt wprowadzili nas uczniowie z klasy IV i V. Przedstawili zwyczaje związane z Wielkanocą, w tym jakie produkty należy włożyć do koszyczka i jakie one mają znaczenie. Pani dyrektor złożyła wszystkim zebranym życzenia świąteczne, po czym wszyscy poczęstowali się jajeczkiem z odrobiną chrzanu.

Zdjęcia w galerii.

Pięknych pisanek, na stole pyszności,

mokrego Dyngusa i wspaniałych gości,

oby czas był to udany, uroczy,

życzymy cudownych Świąt Wielkiej Nocy!

 

Czytaj więcej...
 
28Marzec Dzień otwarty w oddziale przedszkolnym
Administrator  

Zgodnie z kilkuletnią tradycją w miesiącu marcu organizujemy tzw. dzień otwarty dla kandydatów na przedszkolaków. Ma on na celu zapoznanie dzieci i ich rodziców z warunkami pobytu w przedszkolu i zachęcenie ich do uczęszczania do naszego oddziału w następnym roku szkolnym. Taki dzień zabaw odbył się 23 marca 2018r. Przybyło kilkoro dzieci 4 i 3-letnich wraz ze swoimi mamami. Miały okazję do zabawy według własnych wyborów oraz do zabaw z cała grupą. Dzieci, które są już przedszkolakami były bardzo życzliwe wobec nowych kolegów, zapraszały ich do zabawy w kółeczku, podsuwały zabawki. W nagrodę za śmiałość i aktywny udział wszystkie dzieci otrzymały słodki upominek. Pobyt w przedszkolu dostarczył maluchom nowych wrażeń. Mamy nadzieję, że przełoży się to na ich obecność w oddziale przedszkolnym od września.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
27Marzec Kolorowo i wybuchowo- czyli kilka słów o pokazach chemicznych
Administrator  

Pierwszy dzień wiosny, czyli 21 marca 2018r., był w tym roku w naszej szkole bardzo urozmaicony. Podczas, gdy uczniowie od zerówki do klasy szóstej obchodzili go w szkole, uczniowie klasy siódmej wybrali się z wychowawczynią panią Jadwigą Styk na wycieczkę do Lublina. Organizatorką wycieczki była pani Ewa Polska - nauczycielka chemii w naszej szkole. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas siódmych ze szkół w Turobinie oraz Gródkach, łącznie 44 uczniów wraz z 4 opiekunami. Głównym punktem wyjazdu był udział w pokazach chemicznych na wydziale chemii UMCS. Doświadczenia przeprowadzane przez pracowników uczelni były bardzo efektowne, ponieważ były kolorowe oraz wybuchowe. Uczniowie mogli zaobserwować jak barwnie zidentyfikować substancje o odczynie kwasowym, zasadowym lub obojętnym, używając nie tylko odczynników laboratoryjnych, jak również substancji domowych, np. soku z czerwonej kapusty. Prowadzący pokazali uczniom w jaki sposób można otrzymać srebro ,,próbą Tollensa". Najwięcej emocji wśród uczniów wywołały reakcje z udziałem wodoru, ponieważ efekty były obserwowane i słyszane.

Po pokazach chemicznych wszyscy wycieczkowicze udali się spacerkiem do Plazy, a dokładniej do Cinema City, gdzie oglądaliśmy film pt. ,,Każdego dnia". Film opowiadał historię nastolatka, który każdego dnia budził się w innym ciele i zmagał się z problemami różnych osób. Jednym uczniom film podobał się bardziej, innym mniej, ale wszyscy wracali do domu szczęśliwi, że nie było w tym dniu kartkówek i sprawdzianów, a plecaki odpoczęły od właścicieli. W końcu......przecież to PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY!

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
26Marzec Pierwszy dzień wiosny z historią Polski
Administrator  

W związku z przygotowaniami do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pierwszy dzień wiosny, czyli 21 marca 2018r. poświęciliśmy na różne zajęcia związane z historią i kulturą naszego kraju.

Najpierw podzieliliśmy się na dwie grupy wiekowe. Starsi uczniowie obejrzeli prezentacje pt.: „Najważniejsze wydarzenia z historii Polski”,  po czym podzieleni na losowo dobrane drużyny rozwiązywali test dotyczący tych wydarzeń. Młodsi uczniowie z klas I – III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego obejrzały prezentacje ukazującą wybitnych Polaków. Następnie malowały portrety wybranych przez siebie osób. 

Czytaj więcej...
 
21Marzec Szkolny dzień matematyki 2018
Administrator  

12 marca obchodzimy  Dzień Matematyki, a 14 marca – Dzień liczby Pi. Z tej okazji w dniu 20 marca 2018r., po raz trzeci odbył się w naszej szkole Dzień Matematyki. Uczniowie klas IV – VII podzieleni na losowo wybrane drużyny rozwiązywali zadania z prezentacji pod hasłem „Matematyka od kuchni” przygotowanej przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve - patrona merytorycznego serwisu e-math.pl. Każde z zadań do rozwiązania zawierało także odpowiedź oraz krótki opis "Na temat" pełniący rolę edukacyjną.

Dzieci przekonały się, że matematyka to nie tylko żmudne obliczenia, ale również zabawa. Wszyscy biorący udział w zmaganiach matematycznych zostaną nagrodzeni dyplomami i słodkimi upominkami.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
19Marzec Konkurs recytatorski „DLA NIEPODLEGŁEJ”
Administrator  

W związku ze zbliżającą się 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, rok szkolny 2017/2018 jest ogłoszony „Rokiem dla Niepodległej”. Szkoły podejmują różne inicjatywy mające na celu przybliżenie najmłodszemu pokoleniu polskiej historii, literatury. Szkoła Podstawowa w Turobinie zorganizowała Konkurs Recytatorski Polskiej Literatury Patriotycznej, którego celem było przypomnienie historii Polski i ukazanie dążeń Polaków do niepodległości. W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie ze szkół w Turobinie, Czernięcinie i Gródkach. Konkurs odbył się 15 marca 2018r. Naszą szkołę reprezentowali w konkursie następujący uczniowie: Misiura Hubert z klasy I, Mateusz Godek z klasy II, Katarzyna Gąbka klasy III – przygotowani do recytacji przez panie Zofię Batorską  i Jolantę Batorską. Uczniowie z klas starszych: Bogucki Sebastian z klasy IV, Łukasik Karol z klasy V, Szewczyk Katarzyna z  klasy VI, Maciąg Maciej z klasy VII – przygotowujący recytację pod kierunkiem pani Jadwigi Styk. Uczniowie recytowali wiersze patriotyczne znanych poetów polskich. Recytację uczniów oceniała powołana Komisja. Po podliczeniu punktów wyłoniono zwycięzców. Z naszej szkoły najwyższą lokatę uzyskał Karol Łukasik zajmując II miejsce w kategorii klas IV – VII. Karol recytował utwór „Nie masz nad leguna”. Gratulujemy!

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
13Marzec A tak korzystaliśmy z zimowej pogody!
Administrator  

Zima to piękna pora roku, zwłaszcza gdy dookoła leży śnieg. Mimo to w obecnych czasach rzadko można spotkać dzieci korzystające z uroków zimy. Po zajęciach szkolnych prawie wszyscy wlepiają oczy w komputer. W tym roku, zaraz po zakończeniu ferii zimowych aura sprzyjała uprawianiu zimowych sportów. W związku z tym w ramach zajęć wychowania fizycznego nasi uczniowie korzystali z okazji do zabaw na śniegu. Jak widać na zdjęciach taki ruch na świeżym powietrzu daje dużo radości, wystarczy ośnieżona górka, sanki bądź worek foliowy napełniony słomą i zabawa na całego. Opiekę w czasie tych zajęć sprawowała pani Małgorzata Kolano.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 

Więcej artykułów…

 1. Gminna uroczystość z okazji Dnia Kobiet
 2. Dzień Kobiet w naszej szkole
 3. Bieg „Tropem wilczym” 2018
 4. Pamięć o żołnierzach niezłomnych
 5. Na balu maskowym
 6. Malowanie w naszej szkole
 7. Zabawa choinkowa 2018
 8. Bezpieczne ferie – spotkanie z naszym dzielnicowym
 9. Wizyta klauna Waldusia
 10. Dzień Babci i Dziadka 2018
 11. Zajęcia psychoedukacyjne 3
 12. Akademia Bezpiecznego Puchatka 2017/2018
poprz.12345678910nast.