19Maj Pamiętamy o Ojcu Świętym Janie Pawle II
Administrator  

W dniu 18 maja 2017r. w 97 rocznicę urodzin Karola Wojtyły – papieża Jana Pawła II odbył się w naszej szkole apel poświęcony jego osobie. Uczniowie z klasy VI przypomnieli ważniejsze wydarzenia z życia naszego papieża – dzieciństwo i młodość, okres kapłaństwa, wybór na papieża, beatyfikację i kanonizację. Wszyscy razem zaśpiewaliśmy ulubioną pieśń Karola Wojtyły „Barkę”. Jan Paweł II był niezwykłym człowiekiem, o wielkim umyśle i wielkim sercu, był autorytetem nie tylko dla katolików i chrześcijan, ale i dla ludzi na całym świecie. Jego osoba, nauki i świadectwo wiary jakie dawał na zawsze pozostaną z nami. Apel został przygotowany pod kierunkiem pani Jadwigi Styk.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
11Maj XIV OGOLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK - „CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA”
Administrator  

W dniu 8 maja 2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z książką pod hasłem ,,Czytanie łączy pokolenia”, czyli wspólne, głośne czytanie. Akcja ta zapoczątkowała XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który trwa od 8 do 15 maja 2017 r. Jego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i roli bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką.

Na spotkaniu obecny był dziadek Zenon Bugała i tatusiowie: Krzysztof Łukasik, Tomasz Gąbka i Tomasz Krzysztoń, którzy wcielili się w rolę lektorów. Zaproszeni goście pięknie przeczytali uczniom klas 0-III książki pt: ,,Pan Kuleczka” W. Widłaka, natomiast uczniom klas IV- VI fragmenty książki pt: ,,Magiczne drzewo - Gra” A. Maleszki. Książki te zostały zakupione do biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Czytaj więcej...
 
10Maj Konkurs recytatorski pod hasłem „Przyszła wiosna”
Administrator  

Wiosna jest wspaniałą porą roku, będącą natchnieniem dla poetów. Wielu z nich w swoich utworach w malowniczy i bardzo obrazowy sposób opisuje jej piękno. Chcąc zainteresować uczniów klas I – III i dzieci z oddziału przedszkolnego tą tematyką został zorganizowany konkurs recytatorski pod hasłem „Przyszła wiosna”. Miał on również na celu popularyzowanie i pogłębianie znajomości polskiej poezji dla dzieci, uwrażliwianie na piękno mowy ojczystej, rozwijanie ekspresji i wrażliwości estetycznej uczniów oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Czytaj więcej...
 
09Maj Konkurs plastyczny o straży pożarnej
Administrator  

„25 - lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni” to hasło tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży, który organizowany jest przez Państwową Straż Pożarną. Prace plastyczne na ten konkurs przygotowali też nasi uczniowie pod opieką pani Czesławy Bida i pani Zofii Batorskiej. Najpierw komisja gminna oceniła prace uczniów ze szkół z terenu gminy. Z naszej szkoły zostali wyróżnieni:

w kategorii klas I – III  3 miejsce zajął Sebastian Bogucki z kl. III, a wyróżnienie zdobyła Magdalena Czerpak z kl. III;  w kategorii klas IV – VI  2 miejsce zajął Karol Łukasik z kl. IV, a wyróżnienie zdobył Maciej Maciąg z kl. VI.

Czytaj więcej...
 
05Maj Wiwat 3 maja!
Administrator  

Polskie święto 3 maja obchodzone jest na pamiątkę uchwalenia Konstytucji w 1791 roku. Była ona pierwszą w Europie, a drugą po amerykańskiej na świecie. Apel z tej okazji jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły. W tym roku w dniu 5 maja uczniowie z klasy VI, V i IV przedstawili montaż słowno – muzyczny dotyczący wydarzeń historycznych towarzyszących uchwaleniu konstytucji oraz wyrażający umiłowanie do ojczystego kraju. Swój występ przygotowali pod opieką pani Czesławy Bida

Dzięki takim uroczystościom dążymy do kształtowania postaw patriotycznych u naszych uczniów, wychowania w polskości oraz przygotowania do życia w demokratycznym państwie.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
28Kwiecień Na etapie powiatowym konkursu matematycznego
Administrator  

Od wielu lat LSCDN w Zamościu organizuje dla uczniów klas III konkurs matematyczny pod nazwą MiMak. W tym roku szkolnym do etapu gminnego zakwalifikowało się dwoje trzecioklasistów – Sebastian Bogucki i Kinga Kwietniewska. 28 marca 2017r. w Turobinie 26 uczniów ze szkoły w Turobinie, Czernięcinie i z Gródek zmagało się z konkursowymi zadaniami. Do następnego, czyli III etapu zakwalifikowało się 9 uczniów, w tym nasz uczeń Sebastian Bogucki. 27 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju odbył się powiatowy etap MiMaka, w którym wzięło udział 153 uczniów klas trzecich z powiatu biłgorajskiego. Sebastian był trochę stremowany, po raz pierwszy wziął udział w tak licznym i trudnym wydarzeniu. Nie wiemy jak mu poszło, czy zdołał się zakwalifikować do ostatniego etapu. Jednak dla niego, jak i dla naszej szkoły sukcesem jest udział w etapie powiatowym. Sebastian i jego nauczycielka matematyki otrzymali pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy!

Należy tu wspomnieć, że także uczniowie ze starszych klas brali udział w konkursie matematycznym „Szpak” na szczeblu powiatowym, byli to: Artur Górny z kl. IV, Patrycja Małek i Kamil Cieśla z klasy VI. Ich konkurs odbył się pod koniec marca i już wiemy, że nie udało się im przejść do następnego etapu. Jednak cieszy nas, że zwycięzcy naszych konkursów wyszli poza mury naszej szkoły i zaznaczają swoją obecność w powiecie. Gratulujemy!

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
24Kwiecień Byliśmy na otwarciu „Podwórka Nivea”
Administrator  

W dniu 21 kwietnia 2017r. uczniowie klasy III wraz z panią dyrektor Jolantą Dzwolak wzięli udział w uroczystym otwarciu placu zabaw „Podwórko Nivea”, które znajduje się obok szkoły w Turobinie. Powstało ono dzięki udziałowi w konkursie internetowym zorganizowanym przez firmę „Nivea”. Czujemy się choć troszkę uprawnieni do korzystania z tego placu, bo zachęcaliśmy na naszej stronie internetowej do głosowania na gminę Turobin oraz braliśmy udział w tym głosowaniu. Plac zabaw jest piękny, aż nie chce się stamtąd wychodzić. Tego dnia było dość ciasno, bo oczywiście były dzieci z turobińskiej szkoły i przedszkola i ze szkoły w Czernięcinie. Oprócz pobytu na placu zabaw obejrzeliśmy występy dzieci z Turobina. Niosły one przesłanie, że ruch na świeżym powietrzu daje dużo radości i zdrowia. Były też różne konkursy, niektórym udało się wygrać piłkę lub batonik. Każdy otrzymał wiatraczek z logo firmy „Nivea”.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
13Kwiecień Szkolne spotkanie przy wielkanocnym stole
Administrator  

12 kwietnia 2017r. odbyło się w naszej szkole tradycyjne spotkanie wielkanocne. Uczniowie z klasy VI przypomnieli tradycje i obrzędy związane z tym najważniejszym chrześcijańskim świętem. Pani dyrektor życzyła wszystkim radosnego świętowania w gronie rodzinnym, dobrego odpoczynku od szkolnych obowiązków, by po feriach z zapałem wziąć się do nauki.  Wszyscy częstowaliśmy się jajkiem z odrobiną chrzanu. Uroczystość przygotowała nasza katechetka, pani Henryka Miksza.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
12Kwiecień Spektakl „Calineczka”
Administrator  

11 kwietnia 2017r. naszą szkołę odwiedzili aktorzy z Teatrzyku Pierwszego Kontaktu z Lublina, z przedstawieniem „Calineczka”. W spektaklu zagrało 3 aktorów, ale na scenie zawitało wiele różnych postaci, gdyż w tej opowieści występowali naprzemiennie aktorzy i lalki. Dla ciekawszego odbioru spektakl został przedstawiony w formie rymowanej. Oprócz tego, przedstawiona wersja tradycyjnej bajki miała delikatnie zmienione zakończenie, co jeszcze bardziej przyczyniło się do tego, że przedstawienie się podobało. Była to nie tylko zabawa, ale też nauka miłości, przyjaźni, bycia pomocnym i serdecznym.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
11Kwiecień Zajęcia psychoedukcyjne dla grup klasowych.
Administrator  

W dniu 6 kwietnia, na zaproszenie pani dyrektor, przybyły do naszej szkoły pani psycholog i pani pedagog, które na co dzień pracują w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Biłgoraju.

Pani psycholog Anna Marchwiana poprowadziła zajęcia psychoedukacyjne dla uczniów z klasy VI i V. Tematem zajęć było konstruktywne sposoby rozwiązywania konfliktów, czyli „Sztuka kompromisu”. Pani psycholog uświadomiła uczniom, że konflikt jest nieodzowną częścią naszego życia, ponieważ różnimy się od siebie, mamy różne potrzeby, przekonania i system wartości. Konflikt tworzą ludzie i od nich zależy, jakie będzie jego rozwiązanie. Podczas zajęć uczniowie poznali sposoby rozwiązywania konfliktów oraz etapy według, których każdy konflikt można rozwiązać.

Czytaj więcej...
 
07Kwiecień Historia i kultura wsi polskiej – pokaz historyczny
Administrator  

W dniu 3 kwietnia gościliśmy w szkole Grupę Artystyczną ,,Sami Swoi", która zaprezentowała pokaz p.t.: „Historia i kultura wsi polskiej”. Wysłuchaliśmy opowieści o tym jak budowano wiejskie chaty i dlaczego malowano je na różne kolory, co symbolizuje podkowa, o historii pieniądza, o tradycyjnych strojach chłopskich oraz ginących zawodach. Zobaczyliśmy też bogatą kolekcję rekwizytów i narzędzi z typowej wsi polskiej XIX wieku. W trakcie występu niektórzy uczniowie mogli pochwalić się już posiadaną wiedzą ale było też dużo nowości, o których słyszeli po raz pierwszy. Cieszymy się że mogliśmy uczestniczyć w tak ciekawej lekcji historii.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
05Kwiecień „Mali goście w przedszkolu”
Administrator  

Tak jak w latach poprzednich i w tym roku, w dniach 30 i 31 marca 2017 nasze przedszkole gościło dzieci, które od września mają zamiar zostać przedszkolakami. Mali kandydaci w raz z rodzicami mogli zapoznać się z warunkami panującymi w salach przeznaczonych do pobytu dzieci, ich wyposażeniem i kadrą pedagogiczną. Dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, muzycznych i zabawach przedszkolnych, miały okazję poznać starszych kolegów, z  których większość do przedszkola uczęszcza już od dwóch lat. Przybyłe dzieci dość chętnie nawiązywały znajomości podczas zabaw dowolnych i z grupą. Miały okazję oswoić się z nowym miejscem i nauczycielami. Większość, działań była dla nich nowa, budziła zainteresowanie i ciekawość.

Pobyt w przedszkolu dostarczył dzieciom wielu nowych przeżyć. Mamy nadzieję, że wszystkie wyniosły miłe wrażenia i z ochotą powrócą tu po wakacjach. W nagrodę za śmiałość i aktywny udział dzieci otrzymały słodki upominek.

Rodzice, którzy nie wypełnili jeszcze deklaracji dotyczącej posłania dziecka do naszego oddziału przedszkolnego proszeni są o kontakt z dyrektorem szkoły.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 

Więcej artykułów…

 1. Sukces naszego ucznia w konkursie powiatowym ,, MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"
 2. Witamy wiosnę pod hasłem „Zdrowo i bezpiecznie”
 3. Szkolny dzień matematyki
 4. Zwycięstwo w Turnieju Wiedzy Pożarniczej!
 5. W krainie prądu elektrycznego
 6. „Naukowa epidemia, czary mary i alchemia” - niecodzienna lekcja przyrody
 7. Uroczystość z okazji Dnia Kobiet
 8. Bal maskowy i nie tylko...
 9. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”
 10. Co słychać u naszych przedszkolaków?
 11. Święto Babci i Dziadka
 12. KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA ,,Pierwszy krok w poezję”
poprz.123456789nast.