22Listopad Zaproszenie na wywiadówkę
Administrator  

Czytaj więcej...
 
21Listopad Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka 2017
Administrator  

20 listopada 2017r. w naszej szkole odbył się apel, z okazji obchodzonego w tym dniu Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Polska może poszczycić się bogatą tradycją związaną z promowaniem praw dziecka, począwszy od postaci Janusza Korczaka, cenionego na świecie działacza na rzecz godnego traktowania dzieci. O tym, jak ważne są w naszym kraju prawa dziecka świadczy również fakt, iż zostały one uwzględnione w Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej. Upowszechnianie wiedzy o prawach dziecka nie jest wymierzone przeciwko rodzicom. Zarówno rodzice, opiekunowie jak i nauczyciele powinni mieć świadomość, że prawa dziecka nie kolidują z prawami dorosłych, lecz się uzupełniają.

Czytaj więcej...
 
14Listopad NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2017
Administrator  

W dnia 10 listopada 2017 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowana przez panią Elżbietę Rybicką i panią Czesławę Bidę. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających dzień 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników.

Czytaj więcej...
 
13Listopad „Ja w sieci” – zajęcia psychoedukacyjne
Administrator  

 

W dniu 8 listopada 2017r. odwiedziła naszą szkołę pani Małgorzata Główczyńska – psycholog z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Biłgoraju. Spotkała się z uczniami klasy I, II i III na dwugodzinnych zajęciach psychoedukacyjnych pod hasłem „Ja w sieci”. Zajęcia te miały na celu uświadomienie dzieciom zagrożeń czyhających w wirtualnym świecie i promowanie bezpiecznego i kulturalnego korzystania z Internetu. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach i bardzo im się tego typu zajęcia spodobały.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
10Listopad Dzień zdrowego śniadania 2017
Administrator  

W dniu 8 listopada obchodzony jest Dzień Zdrowego Śniadania, organizowany w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Nasza szkoła już po raz piąty wzięła udział w tej ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. Uczniowie z klasy I, II i III zajęcia rozpoczęli od przygotowania pożywnego śniadania ze zdrowych produktów. W tych czynnościach wspomagały ich panie – Zofia Batorska i Czesława Bida. Punktem kulminacyjnym było wspólne śniadanie i zjedzenie samodzielnie wykonanych kanapek, które smakowały wyśmienicie. Ten dzień to okazja do promowania wśród naszych uczniów prawidłowych nawyków żywieniowych.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
02Listopad Czas zadumy nad grobami …
Administrator  

1 i 2 listopada to dni, które skłaniają ludzi żyjących do zadumy nad swoim życiem oraz do pamięci o tych, którzy już odeszli z tego świata. Uczniowie z klasy VI pod opieką pani Agnieszki Golec odwiedzili miejsca pamięci, którymi opiekuje się nasza szkoła i zapalili tam znicze. Są to – na cmentarzu w Gilowie grób przedwojennego kierownika naszej szkoły i na cmentarzu w Gródkach grób nieznanego żołnierza i pomordowanych Gródczan. Przy tablicy pamiątkowej przy budynku szkolnym uczniowie klasy II pod opieką pani Elżbiety Rybickiej ustawili kwiaty i zapalili znicze. Zapalone znicze na grobach to dowód naszej miłości, przyjaźni i dobrych wspomnień.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
31Październik Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Administrator  

30 października 2017 roku zgromadziliśmy się na apelu z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, którego tegoroczne hasło brzmi: ,,Książka nas łączy”. Święto to zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship) w 1999 roku jako jeden dzień, a od 2008 roku obchody zostały wydłużone na cały październik, w celu propagowania czytelnictwa oraz podkreślenia roli biblioteki szkolnej. W ramach święta Biblioteki pani Elżbieta Rybicka, pełniąca obowiązki szkolnego bibliotekarza, wspólnie z uczniami klas IV-VII przygotowała następujące działania:

1). Poczytaj mi Przyjacielu – głośne czytanie przedszkolakom książek z serii ,,Przygody Franklina” przez uczniów klasy VII.

2). Zorganizowanie apelu  pod hasłem: ,,Świętujemy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych”.

Czytaj więcej...
 
30Październik Regionalny Konkurs Czytelniczy "Booktalking, czyli gawęda o książce..."
Administrator  

Dnia 25 października 2017 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Biłgoraju odbył się pierwszy etap regionalnego konkursu czytelniczego pt: „Booktalking, czyli gawęda o książce…”. W konkursie wzięło udział 69 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Konkurs polegał na zaprezentowaniu publiczności wybranej lektury i zachęcenia do zapoznania się z nią. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy IV: Sebastian Bogucki, który prezentował Akademię Pana Kleksa, Kinga Kwietniewska, która zachęcała do przeczytania książek z serii ,,Dziennik Cwaniaczka” oraz Magdalena Czerpak, która prezentowała swoją ulubioną książkę pt: ,,Nela na tropie przygód”. Nasi uczniowie byli trochę stremowani, ponieważ po raz pierwszy brali udział w tak licznym i trudnym wydarzeniu. Nie udało się im zakwalifikować do kolejnego etapu, jednak cieszy to, że nasi uczniowie podejmując się tak trudnych wyzwań zaznaczają swoją obecność w powiecie. Uczniów do konkursu przygotowywała pani Elżbieta Rybicka, bibliotekarz szkolny.

Zdjęcia w galerii.

 

Czytaj więcej...
 
27Październik Wycieczka do Lublina dla młodszych uczniów
Administrator  

W środę 25 października 2017r. uczniowie klas I – III i dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką wychowawczyń i 5 rodziców brały udział w wycieczce do Lublina. Biorąc pod uwagę porę roku to pogoda w miarę dopisała. W kinie Cinema City Plaza dzieci oglądały film pt; „Potworna rodzinka”. Film jak i efekty w 3D bardzo się dzieciom podobały. Następnym punktem programu było zwiedzenie wystawy klocków Lego. Na wystawie dzieci oglądały przeróżne budowle i aranżacje wykonane z kilkuset a nawet kilku tysięcy klocków. Zainteresowanie budziła makieta samolotu i rzeczywistych rozmiarów sylwetki naszych znanych sportowców jak Lewandowski, Gortat, Sonik i Radwańska. Dzieci miały też czas wolny na zabawę klockami Lego, tworzyły własne budowle i kompozycje. Na koniec w McDonald’s chętni mogli dokonać zakupu ulubionych kanapek. Dla naszych najmłodszych to był dzień pełen wrażeń.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
25Październik Uroczystość pasowania na ucznia
Administrator  

W dniu 24 października 2017r. o godz. 1100 rozpoczęła się w naszej szkole jedna z najważniejszych uroczystości – pasowanie na ucznia dzieci z klasy pierwszej. W odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz rodzice pierwszoklasistów. Przybył też gość specjalny – pan wójt Eugeniusz Krukowski. Uroczystość rozpoczęła się od meldunku przewodniczącego SU i odśpiewania hymnu państwowego. Z kolei pani dyrektor powitała wszystkich zebranych i oddała głos głównym bohaterom tej uroczystości. Uczniowie z klasy II i III jako przedstawiciele Krainy Wiedzy poddawali pierwszoklasistów różnym próbom – recytacji, śpiewu i tańca, znajomości przepisów drogowych oraz symboli narodowych. Po udanej prezentacji nadszedł czas ślubowania oraz pasowania. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie klasy I otrzymali dyplomy, a także upominki od kolegów z klasy II i III. Natomiast sami wręczyli swoim rodzicom laurki, dziękując w ten sposób za ich zaangażowanie. Ślubowanie złożyli też rodzice pierwszaków, że będą mądrze wspierać swe dzieci na drodze obowiązków szkolnych. Pan wójt życzył małym uczniom sukcesów w zdobywaniu wiedzy, a rodzicom dumy i pociechy ze swych dzieci. Na zakończenie rodzice zaprosili uczniów z klas młodszych na słodko-owocowy poczęstunek.

Uroczystość przygotowały panie Jolanta Batorska i Zofia Batorska, a dekoracje wykonała pani Czesława Bida.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
24Październik Pokaz historyczny
Administrator  

W dniu 24 października 2017r. zajęcia szkolne rozpoczęliśmy od niezwykłej lekcji historii pod hasłem: ,,Staropolski Sarmatyzm i Epoka Szlachecka”. Zaprezentowała ją Grupa Artystyczna ,,Rekonstrukto” z Lublina. Mieliśmy okazję zobaczyć jak wyglądał tradycyjny strój sarmaty. Prowadzący udzielili szybkiej lekcji fechtunku, czyli posługiwania się szablą. Obył się też pojedynek, w którym naszą szkołę reprezentował Marcel z klasy II. Mimo początkowych kłopotów z trzymaniem broni dość dobrze poradził sobie w dalszym przebiegu pojedynku. Z kolei Madzia z klasy IV została oskarżonej o uprawianie czarów i musiała usiąść na krześle inkwizytorskim, powszechnie nazywanym krzesłem czarownic. Wybawienia koleżanki z opresji podjął się Czarek z klasy I. Na zakończenie każdy mógł zasiąść na krześle inkwizytorskim, dać zakuć się w dyby, obejrzeć ówczesną broń.

Żywa lekcja historii pozwoliła spojrzeć na dawne dzieje w nieco inny sposób. Na pewno na długo zapadnie w pamięci uczestników.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
23Październik Jesienne prace z darów natury
Administrator  

Jesień w tym roku nie rozpieszcza nas swą pogodą. Dni są przeważnie deszczowe, pochmurne. Jednak nawet w tej scenerii nie możemy zapomnieć, że jesień, zwłaszcza ta październikowa, to piękna i bogata pora roku. Liście mienią się bajkowymi kolorami, poranne mgły i pajęczyny połyskują kropelkami rosy, a wokół bogactwo różnorodnych owoców. I właśnie ten przepych jesieni posłużył za inspirację do zorganizowania konkursu plastycznego pt. „Jesienne stworki potworki” dla uczniów z klas młodszych. Na lekcji plastyki konstruowali, łączyli różne materiały przyrodnicze według własnych pomysłów.

Czytaj więcej...
 

Więcej artykułów…

 1. Szkolne święto z okazji Dnia Edukacji Narodowej
 2. „Spotkanie z dzielnicowym”
 3. Wycieczka do Lublina
 4. Lekcja w zoo
 5. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2017
 6. Uczciliśmy Dzień Chłopaka
 7. Lubelszczyzna dla Syrii
 8. Sprzątanie świata
 9. Akcja "Z odblaskiem bezpieczniej"
 10. NARODOWE CZYTANIE 2017
 11. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2017/2018
 12. Energetyczny tornister 2017
poprz.12345678910nast.