12Październik Cyrk „Szok” w naszej szkole
Administrator  

W dniu 10 października 2018r. do naszej szkoły przyjechał ukraiński cyrk „Szok”. Dwaj artyści zaprezentowali nam różne ciekawe i wesołe pokazy cyrkowe z zakresu akrobatyki, żonglerki, iluzji, ekwilibrystyki, jazdy na miniaturowym rowerku. Niektórzy z naszych uczniów mogli wypróbować swoje możliwości w poszczególnych dyscyplinach, gdyż spośród publiczności byli wybierani ochotnicy do wzięcia udziału w przedstawieniu. Próbowali dotrzymać kroku zawodowcom, co często wzbudzało ogólną radość. Zapierającą dech w piersiach była chwila, gdy artysta pojawił się z wężem, każdy chętny mógł go dotknąć. Występ cyrkowców nagrodziliśmy gromkimi brawami.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
11Październik Wizyta w teatrze 2018
Administrator  

W dniu 9 października 2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I – III pod opieką wychowawczyń i trojga rodziców wyjechali do Biłgoraja. Tu w Biłgorajskim Centrum Kultury występował gościnnie Teatr Moich Marzeń z Chorzowa. Mali widzowie obejrzeli musical pt.: „Dorotka w Krainie Oz”. Uwagę widzów przykuwała kolorowa scenografia, ciekawe efekty specjalne, barwne stroje aktorów i piękna oprawa muzyczna. Dla niektórych dzieci było to pierwsze spotkanie z przedstawieniem teatralnym na żywo i mamy nadzieję, że nieostatnie. Dało się zauważyć dość duże zainteresowanie dzieci spektaklem, czego dowodem były gromkie brawa dla aktorów na koniec występu.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
09Październik Światowy Dzień Uśmiechu
Administrator  

W dniu 5 października 2018r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Uśmiechu. To radosne święto obchodzone jest w pierwszy piątek października od 1990 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentuje dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. W tym dniu uczeń, który miał emblemat uśmiechniętej buzi i sam był uśmiechnięty był zwolniony z odpytywania na lekcjach. Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy, aby uśmiech nigdy nie znikał z ich twarzy, no bo śmiech to zdrowie:)

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
08Październik Dzień Chłopaka 2018
Administrator  

Jak co roku dziewczęta pamiętały o swoich kolegach i o ich dniu, który w tym roku wypadł w niedzielę 30 września. W piątek, przeddzień ich święta obdarzyły klasowych kolegów drobnymi upominkami, a we wtorek 2 października 2018r. wspólnie bawili się na szkolnej dyskotece. Opiekę nad tą imprezą sprawowały wychowawczynie klas IV – VIII. Tych kilka trochę rozmazanych zdjęć świadczy o dobrej zabawie.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
25Wrzesień Sprzątanie świata 2018
Administrator  

W dniu 21 września nasza szkoła przystąpiła po raz kolejny do akcji sprzątania świata. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Akcja – segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”.  Nasi uczniowie podzieleni na grupy wiekowe zbierali różne śmieci i odpadki na terenie naszej miejscowości. Najmłodsi z klasy I, II i III porządkowali teren najbliżej szkoły, trochę starsi czwarto i piątoklasiści przeszli drogą w kierunku Kondrat, szósto i siódmoklasiści zbierali odpadki wokół drogi prowadzącej w stronę Gilowa, a najstarsi z klasy VIII zrobili porządki przy drodze wiodącej do drogi wojewódzkiej. Przystępując do tej akcji mamy nadzieję, że wpływamy na kształtowanie pokolenia aktywnego i odpowiedzialnego za losy nie tylko najbliższego otoczenia, ale także całej Planety.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
24Wrzesień Wycieczka w góry Tatry i Pieniny
Administrator  

W dniach 18-19 września 2018r. wybraliśmy się na zaplanowaną wcześniej wycieczkę w polskie góry. Uczestniczyli w niej uczniowie klas IV-VIII wraz z opiekunami.

Pierwszego dnia wyruszyliśmy w trasę punktualnie o godzinie 6 rano. Naszym punktem docelowym w tym dniu były Pieniny, dokładniej malownicze Krościenko. Stąd wyruszyliśmy na szczyt Trzy Korony. Góra już od początku nie oszczędzała naszych nóg, jednak wycieczkowicze dzielnie pokonali tą trudną trasę wiodąca na jej szczyt. Stąd roztaczał się przepiękny widok na góry i dolinę Dunajca. Po ciężkich trudach trwającej ponad 5 godzin wspinaczki udaliśmy się na do pensjonatu w Białym Dunajcu .

Czytaj więcej...
 
20Wrzesień Żywa lekcja patriotyzmu
Administrator  

W dniu 17 września 2018r. delegacja z naszej szkoły wzięła udział w uroczystości związanej z wybuchem II wojny światowej i 79 rocznicą napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Uroczystość miała miejsce przy Pomniku poświęconym Bohaterom II wojny światowej. Zebrali się uczniowie i nauczyciele ze szkół z Turobina oraz delegacje ze szkoły w Czernięcinie i naszej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IV i V wraz z wychowawczynią panią Czesławą Bida i panią dyrektor Jolantą Dzwolak. Wysłuchaliśmy pięknej części artystycznej w  wykonaniu uczniów klasy VIII ze szkoły w Turobinie oraz okolicznościowych przemówień. Delegacje z Urzędu Gminy i ze szkół złożyły wiązanki biało-czerwonych kwiatów pod pomnikiem. Uczestnicząc w tej uroczystości mieliśmy poczucie przynależności do społeczności większej niż szkoła.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
17Wrzesień Coś z fizyki i z literatury.
Administrator  

10 września 2018 r. uczniowie klasy ósmej i siódmej z naszej szkoły uczestniczyli wraz z opiekunem – panią Jadwigą Styk w wycieczce do Lublina. Wycieczkę dla uczniów z naszej gminy zorganizowała pani Ewa Polska, nauczycielka fizyki. Celem wyjazdu był udział w pokazach fizycznych  organizowanych corocznie dla szkół przez Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego w Instytucie  Fizyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Ideą pokazów jest popularyzacja fizyki i pomoc w jej nauczaniu poprzez prezentację tematycznie dobranych, interesujących, a nieraz wręcz fascynujących eksperymentów. Uczniowie obejrzeli zarówno eksperymenty trudne lub niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych, jak również takie, które przy pomocy najprostszych środków można powtórzyć w domu. Tematyką pokazów w tym roku było: fizyka zabawek, błękitna planeta, fizyka latania, światło i oko.

Drugim ważnym punktem wyjazdu była wizyta w kinie Cinema City, gdzie uczniowie obejrzeli film p.t.: ,,Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, który powstał  na postawie ekranizacji książki Arkadego Fiedlera. Poznali losy pilotów polskich, którzy walczyli z Niemcami w Bitwie o Anglię. W czasach, gdy każdy dzień mógł być ich ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Wyjazd uczniów do Lublina był ciekawą formą spotkania z fizyką oraz literaturą.

Czytaj więcej...
 
12Wrzesień Na Festiwalu Piosenki Patriotycznej
Administrator  

W niedzielę 9 września 2018r. nasz chórek szkolny złożony z 10 osób z różnych klas zadebiutował na bardzo ważnej imprezie –  II Festiwalu Piosenki Patriotycznej w Turobinie. Wszyscy mieli dużą tremę, było wielu wykonawców reprezentujących wysoki poziom wokalny. Nasz chórek zaśpiewał dwie piosenki – „Piosenka małego patrioty” i „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Mimo, że nie udało się uruchomić podkładu muzycznego to samo wykonanie piosenek dobrze wyszło i chórek otrzymał gromkie brawa. Naszym śpiewającym towarzyszyli rodzice oraz pani dyrektor Jolanta Dzwolak, pani Zofia Batorska, która przygotowywała występ chórku, pani Czesława Bida i pani Małgorzata Kolano.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
10Wrzesień Narodowe Czytanie 2018
Administrator  

Nasza szkoła przystąpiła po raz kolejny do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Tegoroczna lektura to ,,Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. W dniu 7 września 2018r. cała społeczność szkolna spotkała się w szkolnej sali gimnastycznej aby wysłuchać fragmentów tej powieści czytanych przez dyrektora, rodziców, nauczycieli oraz chętnych uczniów z klas VII-VIII. Najpierw „czytający” przedstawili sylwetkę Stefana Żeromskiego oraz w skrócie przybliżyli treść powieści i sylwetkę głównego bohatera. Organizatorem akcji Narodowego Czytania w szkole była pani Elżbieta Rybicka nauczyciel bibliotekarz.

Zdjęcia w galerii.

 

Czytaj więcej...
 
04Wrzesień Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019.
Administrator  

W dniu 3 września 2018r. rozpoczęliśmy w naszej szkole kolejny rok szkolny. Najpierw część szkolnej społeczności uczestniczyła we mszy św., która została odprawiona o godz. 8.00 w kościele w Gilowie. Mszę sprawował, w zastępstwie za nieobecnego księdza proboszcza, ks. Sławomir Laskowski, proboszcz parafii MB Królowej Polski w Lublinie. W sposób prosty i obrazowy wyjaśniał naszym uczniom sens wysiłku włożonego w naukę. Każdy jest obdarzony różnymi talentami i nie wszyscy mogą mieć same szóstki, ale każdy powinien starać się, by jak najwięcej się nauczyć. W społeczeństwie tak samo potrzebny jest dobry lekarz, jak i dobry mechanik. Na zakończenie mszy św. uczniowie otrzymali indywidualne błogosławieństwo na nowy rok szkolny. O godz. 9.00 rozpoczęło się spotkanie w sali gimnastycznej, które poprowadziła pani dyrektor Jolanta Dzwolak. Przedstawiła główne kierunki polityki oświatowej, organizację pracy w naszej szkole oraz zaprosiła rodziców do udziału w Narodowym Czytaniu. Uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawczyniami.

Naszym uczniom i nauczycielom życzymy udanego roku szkolnego 2018/2019!

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
23Czerwiec Zakończenie roku szkolnego 2017/2018
Administrator  

 

No i nadszedł ten dzień, przez większość społeczności szkolnej wyczekiwany z niecierpliwością. W piątek 22 czerwca 2018r. zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Zaczęliśmy, już tradycyjnie, od wspólnej modlitwy. O godz. 800 mszę św. w intencji uczniów, nauczycieli, rodziców odprawił proboszcz parafii Gilów ks. Wiesław Klimek. Nasi uczniowie aktywnie włączyli się w przebieg nabożeństwa. Szkolną uroczystość rozpoczęliśmy punktualnie o godz. 900. Przybył do nas Wójt Gminy Turobin pan Eugeniusz Krukowski. Najpierw wysłuchaliśmy wesołej części artystycznej zaprezentowanej przez grupę uczniów. Po czym pan Wójt skierował do uczniów i nauczycieli miłe słowa mówiące o zasłużonym odpoczynku po trudach nauki i nauczania oraz wręczył nagrody dla naszych trojga prymusów. Pożegnaliśmy pana Wójta, który udał się do innych szkół na tą samą uroczystość. Pani dyrektor wręczyła dyplomy ukończenia oddziału przedszkolnego oraz nagrody za naukę, 100% frekwencję oraz za sukcesy w konkursach. Podsumowała też w kilku słowach mijający rok szkolny mówiąc, że możemy zaliczyć go do udanych, zwłaszcza pod względem bezpieczeństwa, nie odnotowaliśmy żadnych wypadków bądź niebezpiecznych zdarzeń. Co do osiągnięć w nauce wiemy, że nie wszyscy wykorzystali możliwości, którymi są obdarzeni. Podziękowała za współpracę nauczycielom, woźnym a przede wszystkim rodzicom za aktywne włączenie się w sprawy szkolne i konkretną pomoc. Uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawczyniami, no i wakacje!

Zdjęcia w galerii. 

Czytaj więcej...
 

Więcej artykułów…

 1. Biwak w lesie 2018
 2. Jeszcze słowo o konkursach
 3. Dbamy o bezpieczeństwo w czasie wakacji
 4. Piękna nasza Polska cała
 5. Niesamowity świat higieny jamy ustnej
 6. Podziękowanie
 7. Akcja czytelnicza ,,Jak nie czytam, jak czytam”
 8. Szkolne święto z okazji Dnia Mamy i Taty
 9. Gminny Dzień Dziecka
 10. Nauka pływania
 11. Wycieczka do wioski indiańskiej
 12. ,,Papież – przyjaciel dzieci”
poprz.12345678910nast.