10Grudzień Na spektaklu teatralnym
Administrator  

W dniu 10 grudnia 2019r. uczniowie klas I-III i dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w spektaklu teatralnym wystawianym w BCK w Biłgoraju. Był to trzeci ze spektakli wystawiany przez „Teatr Moich Marzeń” z Chorzowa, w którym uczestniczyliśmy. Bajka muzyczna p.t.: „O Czerwonym Kapturku, czyli do prawdy po sznurku” to  barwna opowieść, która przeniosła widzów w krainę bajek i baśni. Widzów urzekła piękna muzyka, barwna scenografia i bezpośredni kontakt z aktorem. Dzieci miały możliwość wyrażania własnych emocji i przeżyć przez włączanie się w spektakl. Po zakończonej bajce dzieci wyszły zadowolone, a w drodze powrotnej dzieliły się wrażeniami i spostrzeżeniami. Z niecierpliwością czekamy na kolejny występ.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
09Grudzień Zajęcia psychoedukacyjne w klasie IV i V
Administrator  

W dniu 9 grudnia 2019r. w naszej szkole odbyły się zajęcia psychoedukacyjne dla uczniów klasy IV i V. Zajęcia zostały przeprowadzone przez panią pedagog Martę Miazgę z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Biłgoraju i były poświęcone tematowi: „Jak pozbywać się uprzedzeń wobec innych ludzi”. Celem zajęć było wypracowanie atmosfery szacunku, zrozumienia oraz życzliwości w zespole klasowym. Hasłem przewodnim zajęć stała się tolerancja. Pani pedagog pokazała uczniom w jaki sposób nasze różnice i podobieństwa wpływają na sposób myślenia i zachowania. Ukazała również jak kształtują się uprzedzenia i stereotypy, które mogą prowadzić do wykluczenia i nietolerancji. Podczas zajęć uczniowie aktywnie uczestniczyli w zabawach o charakterze integracyjnym, pracowali w grupach oraz mieli okazję do zabrania głosu w dyskusji. Podsumowaniem zajęć stały się hasła ułożone przez samych uczniów. Jedno z nich brzmiało – „ Tolerancja to postępowanie w myśl hasła – Nie czyń bliźniemu swemu, co tobie niemiłe”. I właśnie takiej zgody, szacunku i tolerancji wobec innych pożyczyła wszystkim pani pedagog na zakończenie zajęć.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
08Grudzień Tak, pomagam
Administrator  

Nasze szkolne koło Caritas zorganizowało w szkole w dniach 2 – 6 grudnia 2019r. zbiórkę żywności w ramach ogólnopolskiej akcji Caritas „Tak, pomagam”. Zebrana żywność zostanie przekazana Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
07Grudzień Wizyta Świętego Mikołaja w naszej szkole
Administrator  

W dniu 6 grudnia 2019r. od rana panował w naszej szkole świąteczny nastrój i oczekiwanie na odwiedziny Mikołaja. Koło godziny 9 przybył wyczekiwany gość w towarzystwie pana Andrzeja Koziny –  wójta naszej gminy, pani Zofii Łukasik –  zastępcy przewodniczącego rady gminy i pana Józefa Gąbki – radnego z Gródek. Gości powitała pani dyrektor Jolanta Dzwolak, po czym na prośbę Mikołaja wszyscy zaśpiewali fragment piosenki Majki Jeżowskiej „Kochany panie Mikołaju”. I nastąpił najprzyjemniejszy moment obdarowywania prezentami, wszyscy uczniowie i dzieci przedszkolne otrzymały prezenty. W podziękowaniu za tak miłą wizytę pani dyrektor wręczyła naszym gościom ozdobną choinkę wykonaną przez uczniów naszej szkoły. Spotkanie to sprawiło wszystkim wiele radości. Dziękujemy!

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
04Grudzień Na koncercie Majki Jeżowskiej
Administrator  

W dniu 3 grudnia 2019r. liczna grupa naszych uczniów wraz z 4 paniami wyjechała do Biłgoraja na koncert znanej piosenkarki Majki Jeżowskiej. W czasie swojego występu artystka zaprezentowała swoje największe przeboje: stare i nowe, które wprawiały dzieci i ich opiekunów w wyśmienity nastrój i zachęcały do wspólnej zabawy i tańców. Jednocześnie w trakcie koncertu Majka Jeżowska cały czas obserwowała publiczność i wyłaniała te osoby, które wspaniale się bawiły i obdarowywała ich swoimi zdjęciami z autografem i plakatami. Pod koniec koncertu odbył się konkurs dla wszystkich grup szkolnych i przedszkolnych na najlepszą choreografię do śpiewanej w tym czasie piosenki. Głównym choreografem naszej grupy została pani Zofia Batorska. I chociaż nasza grupa nie zajęła pierwszego miejsca to i tak wszyscy świetnie bawiliśmy się i otrzymaliśmy w nagrodę płytę pt. „Zimowe obrazki”. Po koncercie można było uzyskać autograf artystki, nabyć jej płyty i zdjęcia. Dla całej grupy szkolnej otrzymaliśmy plakat ze specjalną dedykacją. Bardzo nam się ten koncert podobał.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
01Grudzień Próbna ewakuacja w szkole
Administrator  

W dniu 29 listopada 2019r. w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. Po usłyszeniu sygnału alarmowego nauczyciele wraz z uczniami wyszli drogą ewakuacyjną na boisko szkolne. Naszej próbie przyglądał się młodszy brygadier Paweł Rawski z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Biłgoraju. Po udanej akcji ewakuacyjnej przeprowadził on dla wszystkich uczniów pogadankę dotyczącą przestrzegania zasad bezpieczeństwa, kiedy i w jakich okolicznościach dzwonić pod znane wszystkim numery alarmowe oraz jak zabezpieczyć mieszkania przed czadem. Było to dla wszystkich bardzo pouczające wydarzenie.

Czytaj więcej...
 
30Listopad Podziękowanie za udział w Ósmym Narodowym Czytaniu
Administrator  

Z kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej otrzymaliśmy przesyłkę zawierającą okolicznościowy egzemplarz „Nowel polskich” z dedykacją od pary prezydenckiej oraz podziękowanie za włączenie się naszych uczniów i nauczycieli w 8 Narodowe Czytanie w 2019r. Bardzo cieszymy się z takiej wyjątkowej przesyłki i dziękujemy.

Czytaj więcej...
 
29Listopad Zabawa andrzejkowa 2019
Administrator  

W dniu 28 listopada 2019r. obyła się w naszej szkole tradycyjna zabawa andrzejkowa dla wszystkich chętnych uczniów młodszych i starszych. Znane wróżby związane m.in. z przepowiednią przyszłego zawodu bądź imienia przyszłej żony lub męża przeprowadziły dla chętnych dziewczęta z klasy VIII, VI i V. Oprócz wróżb i tańców był też słodki poczęstunek zorganizowany przez mamy naszych uczniów. Nad właściwym przebiegiem naszej zabawy czuwały panie nauczycielki. Wszyscy bawili się znakomicie.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
28Listopad Na meczu piłki siatkowej w Rzeszowie
Administrator  

Uczniowie naszej szkoływraz z nauczycielem wychowania fizycznego panią Małgorzatą Kolano oraz z uczniami i nauczycielami ze szkół z Turobina i Czernięcina wyruszyli w środowe popołudnie 27 listopada 2019r.do Rzeszowa. Celem naszej podróży był mecz Asseco Resovii Rzeszówi GrupaAzoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Cały mecz, czyli 5 setowy bój dały nam bardzo dużo emocji i wrażeń.  Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle po tie-breaku pokonała Asseco Resovię Rzeszów. Nasi młodzi kibice po meczu mieli okazję na pamiątkowe zdjęcia z siatkarzami oraz autografy. Robili też zdjęcia z maskotką  Resovii  co również dało dużo radości. Wyjazd był udany, pouczający i przysporzył wszystkim uczestnikom mnóstwo wrażeń i emocji.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
27Listopad Spotkanie z absolwentką naszej szkoły.
Administrator  

Wzorem ubiegłego roku szkolnego, chcąc przedstawić uczniom różne drogi kształcenia i zdobywania zawodu zorganizowaliśmy w dniu 27 listopada 2019r. spotkanie z absolwentką naszej szkoły – Patrycją Styk. Patrycja, która obecnie jest fryzjerką i wizażystką w bardzo ciekawy i obrazowy sposób opowiedziała najpierw o swoich zainteresowaniach związanych właśnie z tym zawodem, które przejawiała już od pierwszej klasy szkoły podstawowej. O swojej drodze kształcenia – szkołach i kursach, które ukończyła, by uzyskać właściwe dyplomy i certyfikaty uprawniające do wykonywania zawodu. Opowiedziała też o specyfice zawodu fryzjera, o technikach fryzjerskich. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali jej opowieści i zadawali mnóstwo pytań. Spotkanie to wpisało się w realizację szkolnego programu doradztwa zawodowego.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
26Listopad Głośne czytanie z Gangiem Słodziaków
Administrator  

Nasza szkoła otrzymała od sieci sklepów „Biedronka” maskotki z Gangu Słodziaków oraz kilka książek o ich przygodach, wspierając w ten sposób rozwój czytelnictwa wśród najmłodszych. W dniu 25 listopada 2019r. w klasie I zostało zorganizowane głośne czytanie „Przygód Gangu Słodziaków”. Czytanie rozpoczęła pani dyrektor Jolanta Dzwolak, która najpierw zapoznała się z maskotkami zwierząt. Następną przygodę przeczytała pierwszakom wychowawczyni pani Jolanta Batorska. Kolejnymi czytającymi były panie Jadwiga Styk i Zofia Batorska. Uczniowie odpowiadali też na pytania dotyczące treści książki. Z kolei pani Czesława Bida zachęciła uczniów klasy I do przedstawienia przygód sympatycznych zwierzątek w formie plastycznej. Mamy nadzieję, że w ten sposób roznieciliśmy choć iskierkę pobudzającą rozwój pasji czytelniczej u uczniów klasy I.

Zdjęcia w galerii.

 

Czytaj więcej...
 
19Listopad Sukces naszej uczennicy i Policja w szkole.
Administrator  

Pod koniec ubiegłego roku szkolnego uczniowie klas I – III pod opieką pani Elżbiety Rybickiej, szkolnego koordynatora ds. bezpieczeństwa wzięli udział w konkursie literackim pod nazwą „Rymowanka – Zachęcanka” organizowanym przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Celem konkursu było ułożenie czterowersowej rymowanki promującej ideę noszenia elementów odblaskowych jako stałego elementu ubioru, plecaka lub tornistra wśród dzieci, młodzieży i dorosłych poruszających się po drodze po zmierzchu. W konkursie wzięło udział 8 uczniów z naszej szkoły. W dniu 14 listopada 2019r. odwiedził szkołę nasz dzielnicowy starszy aspirant Tomasz Chołota wraz z towarzyszącym mu policjantem i ogłosił, że rymowanka ułożona przez uczennicę, obecnie klasy II, Natalię Kryk dotarła do ścisłego Finału w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Natalia otrzymała pamiątkowy dyplom i nagrody rzeczowe.

Czytaj więcej...
 

Więcej artykułów…

 1. Sukcesy naszych przedszkolaków
 2. NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2019
 3. Dzień Zdrowego Śniadania 2019
 4. Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2019
 5. „Szkoła pamięta”
 6. W Teatrze Muzycznym – „Nie taki dwór straszny”
 7. Pokaz historyczny ,,Wrzesień 1939”
 8. Historycznie i patriotycznie - Wyjazd na film pt:,, Legiony”
 9. Szkolna uroczystość – Pasowanie na ucznia i Dzień Edukacji Narodowej
 10. Uroczyste powołanie Szkolnego Koła Caritas.
 11. Sukces naszego ucznia!
 12. Dzień Chleba 2019
poprz.12345678910nast.