18Kwiecień Czas egzaminów
Administrator  

W dniach 15, 16 i  17 kwietnia 2019r. odbyły się egzaminy dla uczniów klasy VIII.  W poniedziałek, 15 kwietnia uczniowie rozwiązywali test z języka polskiego, mieli na to 120 minut. We wtorek – 16 kwietnia zmagali się z zadaniami z matematyki, na ich rozwiązanie mieli 100 minut. W środę – 17 kwietnia, przez 90 minut mierzyli się z testem z języka obcego, w naszej szkole był to język angielski. Pomimo, że niezależnie od wyniku uczeń, który przystąpi do egzaminu ukończy szkołę podstawową, było to wydarzenie bardzo stresujące dla naszych ósmoklasistów. Mamy nadzieję, że osiągną dobre wyniki.

Czytaj więcej...
 
14Kwiecień Szkolne spotkanie przy wielkanocnym stole
Administrator  

Zgodnie z tradycją, przed przerwą na święta wielkanocne spotkaliśmy się na tzw. „jajeczku”. W tym roku trochę wcześniej, gdyż dla większości uczniów – piątek 12 kwietnia 2019r. był ostatnim dniem nauki przed świętami. Uczniowie z klasy IV i V przypomnieli wszystkie zwyczaje i tradycje począwszy od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego. Nasz chórek szkolny urozmaicił występy piosenkami religijnymi. Życzenia świąteczne złożyła zgromadzonym pani dyrektor, szczególną uwagę skupiła na uczniach klasy ósmej, których czeka trzydniowy egzamin. Następnie, tradycyjnie już wszyscy poczęstowali się wielkanocnym jajeczkiem. Uroczystość przygotowała pani Henryka Miksza oraz pani Jolanta Kłyza. Takie miłe spotkania służą integracji społeczności szkolnej.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
11Kwiecień UROCZYSTY APEL PAMIĘCI OFIAR : Katyń 1940,Smoleńsk 2010
Administrator  

W tym roku mija 79 Rocznica Zbrodni Katyńskiej oraz 9 Rocznica Katastrofy Smoleńskiej. Data 10 kwietnia boleśnie połączyła dwie tragiczne karty w historii naszego narodu, o których nie można zapomnieć. Dla upamiętnienia tych ważnych rocznic w dniu 10 kwietnia 2019r. uczniowie klasy VIII pod kierunkiem nauczycielki historii pani Elżbiety Rybickiej przygotowali i przedstawili krótką część artystyczną oraz okolicznościową  prezentację multimedialną. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie uczniowie przybliżyli informacje dotyczące tamtych wydarzeń, kiedy to wiosną 1940 r. Sowieci rozstrzelali około 22 tys. Polaków. Zaprezentowali również wzruszające wiersze nawiązujące do tej tematyki. W dalszej części swojego wystąpienia  uczniowie wspominali ofiary katastrofy smoleńskiej, kiedy to polska delegacja na czele z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim,  udająca się do Katynia na obchody wspomnianej już rocznicy, zginęła w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Przybliżono okoliczności tej tragedii oraz odczytano nazwiska ofiar. Następnie uczczono minutą ciszy wszystkie ofiary zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
10Kwiecień Niesamowity świat higieny jamy ustnej
Administrator  

Wzorem roku ubiegłego nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego Programu edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” przygotowanego przez ekspertów Instytutu Blend-a-med Oral-B oraz Disney Polska. Wiek 6-8 lat to najlepszy czas, aby pomóc dzieciom wykształcić towarzyszące im już przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę jamy ustnej. Najstarsze dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I – II angażowani byli w zajęcia, podczas których zdobywali  niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania bariery regularnych wizyt stomatologicznych. Dzięki uczestnictwie w Programie dowiedziały się, jak ważne jest dbanie o stan zębów już od najmłodszych lat. Wszystkie działania miały proces długofalowy, a zakończyły się 9 kwietnia 2019r. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy ukończenia kursu.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
01Kwiecień Dzień otwarty w oddziale przedszkolnym
Administrator  

W dniu 29 marca 2019 r. w sali oddziału przedszkolnego otwarły się szeroko drzwi i powitaliśmy kandydatów na przedszkolaków i ich rodziców. Mali goście uczestniczyli w zabawach adaptacyjnych organizowanych przez nauczycielki, mieli możliwość pobawienia się zabawkami wraz z dziećmi, które już są przedszkolakami. Rodzice mieli okazję zaobserwować, jak ich dzieci czują się w grupie rówieśniczej. Taki dzień dostarczył wielu miłych wrażeń naszym małym gościom, pokazał, że przedszkole to miejsce gdzie można miło spędzać czas.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
29Marzec „MiMaK” – konkurs matematyczny
Administrator  

W tym roku szkolnym przystąpiliśmy do konkursu matematycznego dla klas trzecich pod nazwą MiMak, który jest organizowany przez LSCDN w Zamościu. Celem konkursu jest rozwijanie uzdolnień matematycznych  u dzieci w młodszym wieku szkolnym oraz wyłonienie najzdolniejszych uczniów w zakresie matematyki. W naszej klasie trzeciej najlepszymi matematykami są Marcel Łupina i Alan Tym. Oni reprezentowali naszą szkołę na gminnym etapie tego konkursu. Etap gminny odbył się w dniu 28 marca 2019r. w szkole w Turobinie, przystąpiło do niego 11 uczniów ze szkoły z Turobina, Czernięcina i z Gródek. Miło nam poinformować, że wśród pięciu uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapu powiatowego znalazł się nasz uczeń Marcel Łupina. Cieszymy się z awansu, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
27Marzec Zajęcia otwarte w klasie II
Administrator  

W dniu 26 marca 2019r. odbyły się w naszej szkole zajęcia otwarte dla nauczycieli. Zajęcia z zakresu edukacji przyrodniczo – polonistycznej w klasie drugiej przeprowadziła pani Zofia Batorska. W ich trakcie nauczycielka i uczniowie posługiwali się monitorem interaktywnym, prezentując różne ćwiczenia i możliwości jakie daje to urządzenie. Zajęcia były bardzo ciekawe, a obserwujący nauczyciele mieli okazję dokładniej przyjrzeć się zastosowaniu monitora, a następnie podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniami w ramach międzyszkolnej współpracy wynikającej z udziału szkoły w rządowym programie „Aktywna tablica”.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
21Marzec Pierwszy dzień wiosny 2019
Administrator  

21 marca to dzień inny od zwykłych szkolnych dni. W tym roku powróciliśmy do dawnej tradycji naszej szkoły, która polegała na prowadzeniu lekcji przez uczniów. Niektórzy uczniowie z klas starszych wcielili się w rolę nauczycieli i prowadzili lekcje. Mieli okazję dowiedzieć się, że w pracy nauczyciela bardzo ważne jest przygotowanie się do zajęć. Na szczęście młodsi uczniowie byli wyrozumiali i lekcje przebiegły bez większych problemów. Z kolei zgromadziliśmy się w sali gimnastycznej, gdzie najpierw Karol Łukasik z klasy VI przedstawił prezentację o zdrowym stylu życia. Prezentacja była obszerna zawierająca wszystkie aspekty służące zdrowiu, a więc odżywianie, ruch oraz ostrzeżenia przed uzależnieniami, takimi jak papierosy, narkotyki, dopalacze, Internet. Wpisuje się to w realizację programu „Trzymaj formę”, do którego przystąpiliśmy w bieżącym roku szkolnym.

Następnie do naszej szkoły zawitał teatr lalek „Bajka”, który przedstawił spektakl zatytułowany „Wyjątkowy Gość.” Przedstawienie to oparte  na wartościach chrześcijańskich rozgrywało się w domu biednego szewca i w domu bogatego młynarza oraz na drodze przy kapliczce z Jezusem. Spektakl był dla wszystkich lekcją dobroci i gościnności, potępiającą egoizm i zazdrość. Dzisiejsze zajęcia zakończyliśmy spotkaniem w klasach z wychowawczyniami. Mimo panującej już wiosny, pogoda nie sprzyjała spacerom.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
14Marzec Szkolny dzień matematyki 2019
Administrator  

W dniu 13 marca 2019r., już po raz czwarty, odbył się w naszej szkole Dzień Matematyki. Uczniowie z klas IV – VII podzieleni na grupy rywalizowali o miano najlepszych matematyków rozwiązując zadania z prezentacji przygotowanej przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve – patrona merytorycznego serwisu e-math.pl. Udział w grach i zabawach matematycznych miał na celu pokazać jasną stronę tej nauki. Każde z zadań do rozwiązania zawierało odpowiedź oraz krótki opis "Na temat" pełniący rolę edukacyjną. Hasłem i głównym tematem zadań była dzika przyroda. Dodatkowo uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat różnych zwierząt. Nad  pracą uczniów czuwała pani Agnieszka Golec.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
07Marzec Gminna uroczystość z okazji Dnia Kobiet 2019
Administrator  

Na zakończenie karnawału, w dniu 5 marca 2019r. o godz. 18 odbyła się gminna uroczystość z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Oczywiście nie zabrakło na tej imprezie przedstawicieli naszej szkoły. Z grona nauczycielskiego były: pani dyrektor Jolanta Dzwolak, pani Zofia Batorska, pani Czesława Bida, pani Małgorzata Kolano, pani Joanna Zdybel – Szczur, pani Jolanta Kłyza. Ważniejszymi uczestnikami byli nasi uczniowie – dziewczynki z oddziału przedszkolnego oraz Kinga i Marcin z klasy V, bo to oni zaprezentowali się zgromadzonej publiczności. Dziewczynki, można powiedzieć, bez żadnej tremy zaprezentowały taniec „Babuszki”, a piątoklasiści piosenkę Ziuty Szprychowej. Wszystkie występy były bardzo wesołe, rozśpiewane. Publiczność szczodrze nagradzała brawami wszystkich artystów. Pan wójt i panowie z Rady Gminy zapewnili przybyłym paniom słodki poczęstunek.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
06Marzec Na przedstawieniu teatralnym
Administrator  

W dniu 5 marca 2019r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spektaklach teatralnych wystawianych w BCK w Biłgoraju. Teatr Moich Marzeń z Chorzowa już po raz drugi gościł na naszym terenie. Najpierw z rana wyjechały dzieci z oddziały przedszkolnego i uczniowie kl. I – III. Obejrzeli przedstawienie p.t; „O małej Syrence w niejednej piosence”. W południe wyruszyli uczniowie z klas IV – VII, którzy oglądali spektakl p.t; „W 80 dni dookoła świata”. Widzowie śledzili wartką akcję, podziwiali przepiękne kostiumy, a oryginalna scenografia i niepowtarzalna muzyka przenosiła widza w inny, bajkowy wymiar. Powtarzająca się w spektaklu „W 80 dni dookoła świata” maksyma: „Kiedy zależy ci na czymś to mocno w to wierz” uświadamiała widzom, że warto mieć marzenia, plany i dążyć do ich realizacji.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
04Marzec Bieg „Tropem wilczym” 2019
Administrator  

W niedzielę, 3 marca 2019r. odbyła się VII edycja Biegu pamięci żołnierzy wyklętych „Tropem wilczym”. Po raz trzeci taki bieg miał miejsce w naszej miejscowości gminnej w Turobinie. Nasza szkoła, tak jak co roku, miała w tym wydarzeniu swój udział. W biegu brało udział kilkunastu uczniów, niektórzy wraz z rodzicami. W trakcie biegu towarzyszyła im pani Jolanta Kłyza, a pani dyrektor Jolanta Dzwolak starała się udokumentować udział naszych uczniów na fotografii. Pogoda była sprzyjająca, więc wszystko odbyło się bez zakłóceń. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe medale. Była też okazja posilenia się ciepłą herbatą i bigosem. Pamiętamy, że całe to wydarzenie poświęcone jest pamięci żołnierzy, którzy wierni złożonej przysiędze żołnierskiej działali w podziemiu antykomunistycznym i antysowieckim. Za to zostali pozbawieni wszelkich praw, tropieni po lasach, więzieni, mordowani w katowniach Urzędu Bezpieczeństwa. W tym roku patronami biegu byli Żołnierze Niezłomni: Jerzy Stawski, Barbara Otwinowska, Antoni Heda, Władysław Siła-Nowicki, Leon Lech Beynar (Paweł Jasienica) oraz Stanisława Rachwał.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 

Więcej artykułów…

 1. Bal maskowy 2019
 2. Nasze ferie…
 3. Bezpiecznie w czasie ferii zimowych
 4. 5 PORCJI ZDROWIA W SZKOLE
 5. Zabawa choinkowa 2019
 6. Na zabawie karnawałowej
 7. Akademia Bezpiecznego Puchatka 2018/2019
 8. Dzień Babci i Dziadka 2019
 9. Klaun Walduś uczy i bawi
 10. Nasze małe sukcesy
 11. Spotkanie opłatkowe 2018
 12. Jeszcze o Mikołaju i prezentach!
poprz.12345678910nast.