22Wrzesień Zaproszenie na spotkanie
Administrator  

Czytaj więcej...
 
21Wrzesień Sprzątanie świata
Administrator  

Po raz kolejny nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Sprzątanie świata”, która przebiegała pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”. Ze względu na warunki pogodowe naszą akcję przesunęliśmy na dzień 19 września. Uczniowie dobrze przygotowani tzn. zaopatrzeni w worki, rękawice i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem akcji ruszyli sprzątać wyznaczone tereny. Najmłodsi uczniowie wraz z wychowawcami sprzątali teren wokół szkoły i w najbliżej okolicy. Starsi uczniowie wyruszyli wzdłuż drogi w kierunku Gilowa i Kondrat. Niestety śmieci przy drogach było dość dużo, tak, że brakowało nam worków. Ciągle jest wiele osób, które nie dbają o swoje otoczenie. Mamy nadzieję, że nasza akcja zachęci okolicznych mieszkańców do zwiększenia dbałości o najbliższe środowisko.

Zdjęcia w galerii.

 

Czytaj więcej...
 
18Wrzesień Akcja "Z odblaskiem bezpieczniej"
Administrator  

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zamościu wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Biłgoraju prowadzą w szkołach powiatu biłgorajskiego akcję mającą na celu ochronę dzieci, pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego tj. piesi, dzieci, rowerzyści należą do grupy szczególnie wysokiego ryzyka śmierci w wypadku drogowym.

W  ramach tej akcji 15 września br. przedstawiciel z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu wspólnie z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju  odbyli  spotkanie edukacyjne z uczniami klas I-VII naszej szkoły. Podczas spotkania przypominali dzieciom o kilku najważniejszych zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, respektowaniu znaków i sygnałów drogowych oraz o potrzebie noszenia elementów odblaskowych. Atrakcją na koniec spotkania był konkurs podczas którego jeden z uczniów otrzymał plecak, ośmiu kamizelki natomiast pozostali uczestnicy spotkania otrzymali opaski odblaskowe.

Czytaj więcej...
 
11Wrzesień NARODOWE CZYTANIE 2017
Administrator  

W dniu 7 września 2017 r. nasza społeczność szkolna po raz kolejny wzięła udział w szóstej edycji akcji ,,Narodowe Czytanie”, której ideą jest promocja czytelnictwa i propagowanie literatury narodowej. W tym roku czytaliśmy ,,Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Wspólne czytanie rozpoczęła pani dyrektor Jolanta Dzwolak, kolejne fragmenty czytała pani Jadwiga Styk, nauczycielka języka polskiego i pani Elżbieta Rybicka, nauczycielka historii i szkolny bibliotekarz. Następnie fragmenty ,,Wesela” czytali z podziałem na role chętni uczniowie z klas IV-VII: Kinga Kwietniewska, Karol Łukasik, Mateusz Jachymek, Katarzyna Szewczyk, Kinga Zdybel, Paulina Krzysztoń, Angelika Bugała, Klaudiusz Garbarz, Kamil Cieśla i Maciej Maciąg. W rolę Pary Młodej wcielili się uczniowie klasy IV Weronika Szałata i Marcin Łukaszczyk. Wszyscy czytający otrzymali od bibliotekarza pamiątkowy stempel nadesłany do biblioteki z Kancelarii Prezydenta RP oraz kartki okolicznościowe. Organizatorem szkolnego czytania  była pani Elżbieta Rybicka pełniąca funkcję szkolnego bibliotekarza.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
08Wrzesień Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2017/2018
Administrator  

W dniu 4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. O godz. 800 w kościele w Gilowie ks. Wiesław Klimek odprawił mszę św. w intencji uczniów, nauczycieli i rodziców. Podczas modlitwy wiernych pamiętaliśmy o naszym zmarłym uczniu i koledze Patryku. Następnie o godz. 900 zebraliśmy się w szkole w sali gimnastycznej. Pani dyrektor Jolanta Dzwolak w swym wystąpieniu przedstawiła m.in. główne kierunki polityki oświatowej MEN. Osobne słowa skierowała do uczniów klasy I, którzy wstępują na drogę obowiązków szkolnych oraz uczniów klasy VII, którzy jako pierwsi przecierają szlak reformy oświaty. Zaprezentowała nowy skład grona pedagogicznego, powiększył się on o nauczycieli uczących nowych przedmiotów w klasie VII. Niestety nie wszystkie nowe panie były dziś obecne, gdyż nasza szkoła nie jest ich głównym miejscem pracy. Potem odbyły się spotkania uczniów z wychowawcami klas.

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy samych sukcesów w nowym roku szkolnym!

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
07Wrzesień Energetyczny tornister 2017
Administrator  

Jeszcze przed inauguracją roku szkolnego dzieci, które rozpoczęły naukę w klasie I odbyły swoją pierwszą wycieczkę szkolną.

W dniu 29 sierpnia 2017r. wszyscy pierwszoklasiści z terenu naszej gminy wyjechali do Zamościa na uroczyste wręczenie plecaków w ramach akcji ,,Energetyczny tornister 2017”, organizowanej przez PGE w Zamościu. W tym wyjeździe wzięli udział i nasi pierwszacy raz ze swoją wychowawczynią Jolantą Batorską. Uroczystość odbyła się w sali zabaw ,,Jaś i Małgosia” przy ulicy Legionów 6. Oprócz otrzymania sowicie wyposażonych plecaków dzieci obejrzały teatrzyk lalkowy ,,Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni”. Przedstawienie miało na celu zapoznanie dzieci ze źródłami prądu, a także poprzez zabawę uczyło jak bezpiecznie korzystać z urządzeń zasilanych prądem. Na pierwszaków czekały także inne atrakcje: zabawy na zjeżdżalniach, trampolinach, zawody w przeciąganiu liny, wyścigi w workach. Największym powodzeniem cieszyła się sztuczna krowa stojąca na świeżym powietrzu. Dzieci uczyły się doić mleko i karmić zwierzęta. Każdy pierwszak wrócił do domu zadowolony, a nowe tornistry zachęciły dzieci do szybkiego powrotu do szkoły.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
24Czerwiec Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
Administrator  

W dniu 23 czerwca 2017r. zakończyliśmy bieżący rok szkolny. O godz. 800 w kościele w Gilowie, ks. Wiesław Klimek odprawił uroczystą mszę św. w intencji uczniów, nauczycieli i rodziców. Podczas wspólnej modlitwy pamiętaliśmy o zmarłym uczniu i koledze Patryku polecając go Opatrzności Bożej. O godz. 900 rozpoczęła się uroczystość w szkole. Pani dyrektor Jolanta Dzwolak w swoim wystąpieniu podkreśliła, że obecna uroczystość różni się od tych z poprzednich lat. W ubiegłych latach głównymi bohaterami podczas zakończenia roku szkolnego byli uczniowie klasy VI, gdyż kończyli oni szkołę podstawową. Obecnie otrzymują promocje do klasy VII i nadal są uczniami, a nie absolwentami, szkoły podstawowej.

 

Czytaj więcej...
 
23Czerwiec Biwak na leśnej polanie
Administrator  

Zgodnie z tradycją naszej szkoły w ostatnim tygodniu roku szkolnego wybieramy się na całodzienne biwakowanie w lesie. Tak było i w tym roku. W środę 21 czerwca 2017r. wszyscy chętni do biwakowania wraz z paniami Zosią, Jolą, Jadzią, Elą i Henią udali się na stałe miejsce do lasu między Gródkami i Gilowem. Tu każdy wyszukał sobie dogodne miejsce, gdzie rozłożył swoje bagaże. Potem obowiązkowe zbieranie suchych patyków na ognisko, a gdy już płonęło to pieczenie kiełbasek. Wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni, ale i zmęczeni, bo w drodze powrotnej mocno świeciło słońce i było bardzo gorąco. Niestety na tą wyprawę zapomniano aparatu fotograficznego i kilka zdjęć dokumentujących wyprawę jedna z pań zrobiła telefonem, można je obejrzeć w galerii.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
21Czerwiec Jak spędzić bezpiecznie wakacje – spotkanie z policjantem
Administrator  

 

Okres wakacyjny to szczególny czas  dla wszystkich uczniów. Towarzyszące odpoczynkowi od szkolnych obowiązków odprężenie sprawia, że często zapominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Chcąc, by nasi uczniowie bezpiecznie spędzili wakacje zaprosiliśmy na spotkanie z nimi policjanta z posterunku policji we Frampolu. W dniu 20 czerwca 2017r. przybył do naszej szkoły sierżant Grzegorz Góreczny. W trakcie spotkania omówił różne niebezpieczne sytuacje, z którymi uczniowie mogą się zetknąć, m.in. poruszanie się po drodze pieszo i na rowerze, niebezpieczeństwa czyhające podczas prac w gospodarstwie rolnym, zasady bezpieczeństwa podczas zabawy w domu i na podwórku. Policjant przestrzegał również przed kąpielą bez opieki osób dorosłych, rozpalaniem ognisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach. Mamy nadzieję, że to spotkanie uwrażliwi naszych uczniów na różne czyhające niebezpieczeństwa i pozwoli ustrzec się przed nimi.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
20Czerwiec Świętujemy Dzień Mamy i Taty
Administrator  

W tym roku nasze szkolne święto związane z Dniem Mamy i Taty obchodziliśmy dość późno, bo 19 czerwca 2017r. Ze względu na tragiczne wydarzenia, świętowaliśmy trochę skromniej niż planowaliśmy. Każdy oddział klasowy pod opieką swojej wychowawczyni przygotował wiersze i piosenki dla rodziców oraz drobne upominki. Po przywitaniu zgromadzonych gości przez panią dyrektor Jolantę Dzwolak występy rozpoczęli najmłodsi, czyli przedszkolacy. To ich występy budziły najwięcej emocji u rodziców. Potem kolejno prezentowali swoje programy artystyczne uczniowie klasy I, II i III oraz starsi uczniowie z klasy IV, V i VI. Po części artystycznej rodzice i dzieci zostali  zaproszeni na mały poczęstunek. Taka uroczystość pozostawia po sobie nie tylko miłe wspomnienia, ale przede wszystkim cementuje więzy rodzinne.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
13Czerwiec Uczniowie klasy szóstej na turnieju historyczno-sprawnościowym
Administrator  

W dniu 8 czerwca 2017r. uczniowie klasy VI wraz z nauczycielką historii, panią Elżbietą Rybicką i z panią dyrektor Jolantą Dzwolak wzięli udział w Międzyszkolnym turnieju historyczno – sprawnościowym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Turobinie. Wydarzenie to miało na celu uczczenie patrona szkoły Tadeusza Kościuszkę, gdyż w tym roku mija 200 lat od śmierci tego wybitnego Polaka. Najpierw grupa uczniów turobińskiej szkoły przedstawiła część artystyczną opowiadającą o swoim Patronie. Potem rozpoczął się turniej. Brały w nim udział 4 drużyny, które reprezentowały szkoły w Czernięcinie, Gródkach i dwie ze szkoły z Turobina. W skład naszej drużyny weszli – Paulina, Kamil i Maciek (część historyczna) i Wiktoria, Ewelina, Damian, Klaudiusz i Adrian (część sprawnościowa). Turniej był naprawdę emocjonujący, drużyny walczyły zaciekle o każdy punkt. Organizatorzy przygotowali bardzo ciekawe konkurencje sprawnościowe, m.in. przenoszenie wody z butelki do butelki, wyścig z woreczkiem na brzuchu. Nad prawidłowym przebiegiem czuwała prowadząca turniej pani Wioletta Polska oraz komisja, w skład której weszła m.in. pani Elżbieta Rybicka. Po podliczeniu punktów okazało się, że nasza drużyna zajęła II miejsce. Cieszyliśmy się z naszego małego sukcesu. Uczniowie otrzymali z rąk dyrektora Wiesława Białka puchar i dyplom. Zostaliśmy też zaproszeni na słodki poczęstunek. Potem już wyluzowani odwiedziliśmy podwórko Nivea oraz lodziarnię u pana Pudła. Autobusem szkolnym wróciliśmy do swojej miejscowości.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
12Czerwiec Upominki od rodziców
Administrator  

Dzień Dziecka to ważne święto w szkolnym kalendarzu. W tym roku tak się złożyło, że nie obchodziliśmy tego dnia jak zazwyczaj, gdyż 1 czerwca wypadł w tygodniu wycieczkowym. Jednak Rodzice pamiętali o naszym szkolnym zwyczaju. W dniu 5 czerwca przedstawiciele Rady Rodziców zawitali do szkoły z upominkami. Po obiedzie każde dziecko otrzymało różne słodkości m.in. lody, czekoladę i napój. Bardzo przyjemny był dzisiejszy deser.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 

Więcej artykułów…

 1. Wycieczka do Wieliczki i Krakowa
 2. Wspólne głosowanie - "Siłownia w parku"
 3. Występ Kapeli Turobińskiej
 4. Wycieczka najmłodszych uczniów do Zamościa
 5. Reprezentanci naszej szkoły na XVII Finale Powiatowego Konkursu ,,Jestem Bezpieczny”
 6. Pożegnanie naszego ucznia i kolegi z klasy VI
 7. Pamiętamy o Ojcu Świętym Janie Pawle II
 8. XIV OGOLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK - „CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA”
 9. Konkurs recytatorski pod hasłem „Przyszła wiosna”
 10. Konkurs plastyczny o straży pożarnej
 11. Wiwat 3 maja!
 12. Na etapie powiatowym konkursu matematycznego
poprz.12345678910nast.