Galeria

CZYTELNICZY PONIEDZIAŁEK ,,Jak nie czytam jak czytam” oraz ,,Czytanie łączy pokolenia”

W dniu 10 czerwca 2019 roku uczniowie naszej szkoły już po raz trzeci przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo, żeby ustanowić rekord czytania książek w jednym momencie. Akcję tę organizuje czasopismo ,,Biblioteka w szkole”, a na terenie naszej szkoły zorganizowała ją pani Elżbieta Rybicka – nauczyciel bibliotekarz. Celem akcji było pokazanie, że dzieci i młodzież czytają więcej niż dorośli. W naszej szkole czyta się dużo książek, a uczniowie bardzo chętnie korzystają ze zbiorów biblioteki szkolnej i uczestniczą w wielu przedsięwzięciach aktywizujących czytelnictwo. W tym dniu wszyscy uczniowie klas I-VIII z książką w ręce spotkali się na placu przed szkołą, aby zademonstrować swoje zainteresowania czytelnicze. Każdy uczeń miał okazję zaprezentować wybraną przez siebie książkę i przeczytać jej fragment. Takie wydarzenie, zdaniem organizatorów, ma wywołać miłe skojarzenia, tak by książka kojarzyła się z rozrywką, a nie szkolnym obowiązkiem.

Drugą akcją czytelniczego poniedziałku było spotkanie z książką pod hasłem ,,Czytanie łączy pokolenia”. Na spotkaniu obecni byli dziadkowie uczniów pani: Teresa Bęcała i pan Zenon Bugała oraz rodzice pani Elżbieta Misiura i pan Tomasz Lisik, którzy  wcielili się w rolę  lektorów. Zaproszeni Goście wprowadzili dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klas I-III w świat polskich legend czytając wybrane przez bibliotekarza legendy takie jak: ,,Królowa Bałtyku” „Legenda o Wieliczce, „Mikołajek”, „Poznańskie koziołki”. Spotkanie przebiegało w rodzinnej atmosferze, było wspaniałą okazją do poznania terapeutycznego charakteru książek oraz dobrym sposobem na integrację międzypokoleniową.

Zdjęcia w galerii.