Galeria

Dzień Dziecka w naszej szkole

W piątek 31 maja 2019 r. część czasu poświęciliśmy na uczczenie ważnego święta przypadającego w sobotę 1 czerwca – Dnia Dziecka. Głównym hasłem była szeroko pojęta profilaktyka. Najpierw wszyscy obejrzeliśmy teatrzyk  pt. "Kocmołuszek" w wykonaniu aktorów z Teatru Lalek "Bajka" ze Starego Sącza. Celem przedstawienia było promowanie zdrowego odżywiania się oraz higieny własnej i otoczenia. Akcja rozgrywała się w bajkowej scenerii na zamku Księcia Brudasa, który nie dbał o porządek i higienę, tak jak i jego syn Kocmołuszek oraz córka Anemiczka, która grymasiła przy jedzeniu. Dzięki przedstawieniu przypomnieliśmy sobie  jakie konsekwencje wynikają z braku higieny i niezdrowego sposobu odżywiania. Teatrzyk podobał się szczególnie młodszym dzieciom, ale wszyscy nagrodziliśmy występ gromkimi brawami. Po krótkiej przerwie obejrzeliśmy scenki przygotowane przez uczniów z klasy IV, V i VI pod kierunkiem naszej pani pedagog Joanny Zdybel – Szczur. Ich tematyka dotyczyła umiejętności asertywnych zachowań wobec osób namawiających do palenia papierosów lub zażywania nieznanych substancji oraz umiejętności radzenia sobie z negatywnymi emocjami. Z kolei zostało przeprowadzone tajne głosowanie, w wyniku którego zostali wyłonieni najbardziej sympatyczni i koleżeńscy uczniowie. W klasach młodszych najsympatyczniejsi okazali się: Natalka z klasy I, Bartek i Hubert z klasy II. W klasach starszych za najbardziej sympatycznych zostali uznani Amelka z klasy IV, Paulina z klasy VIII, Sebastian z klasy V i Damian z klasy VIII. Przedszkolacy nie przeprowadzali głosowania, gdyż w oddziale przedszkolnym wszystkie dzieci są bardzo sympatyczne i trudno opowiedzieć się za kimś jednym. Miłym zakończeniem był słodki upominek od Rodziców.

Zdjęcia w galerii.