Galeria

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” – spotkanie ze strażakiem.

W dniu 5 grudnia 2018r. odwiedził naszą szkołę zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju starszy brygadier Mirosław Bury. Jego wizyta była związana z ogólnopolską kampanią edukacyjno-informacyjną na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla. W okresie jesienno-zimowym wzrasta ryzyko powstania pożarów. Najczęściej dochodzi do nich w wyniku wad, albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. W tym samym okresie odnotowywany jest także wzrost liczby zatruć tlenkiem węgla, zwanym "cichym zabójcą", gdyż jest niewidoczny oraz nie ma smaku, ani zapachu. Pan strażak przekonywał nas wszystkich o korzyściach jakie niesie za sobą zamontowanie i właściwa eksploatacja czujek dymu i tlenku węgla w mieszkaniach. To małe urządzenie może uratować nam życie.

Przy okazji spotkania pani dyrektor poprosiła o opowiedzenie o pracy strażaka i wyjaśnienie w jakim kierunku się kształcić, by zostać strażakiem. Być może ktoś z naszych uczniów zechce obrać taką drogę kariery zawodowej.

Zdjęcia w galerii.