Galeria

Spotkanie z absolwentami naszej szkoły

W ramach realizacji programu doradztwa zawodowego zorganizowaliśmy w naszej szkole w dniu 30 listopada 2018r. spotkanie z dwojgiem naszych absolwentów – Edytą Maciąg i Jackiem Żyśko. Podczas spotkania z uczniami z klas IV – VIII w ciekawy sposób opowiedzieli o swoich wyborach dotyczących dalszego kształcenia po ukończeniu szkoły podstawowej. Mimo, że kończyli szkołę w różnych latach – Jacek skończył ośmioklasową szkołę podstawową, a Edyta sześcioklasową podstawówkę i gimnazjum, to ich wybory były podobne, gdyż na dalsze kształcenie wybrali technikum. Po uzyskaniu matury ich zainteresowania się zmieniały i obydwoje odbyli studia w zupełnie innym kierunku. Obecnie Edyta jest pielęgniarką i pracuje w Wojskowym Szpitalu w Lublinie, a Jacek prowadzi własną firmę świadczącą m.in. usługi dostępu do Internetu. Ich przesłaniem dla naszych uczniów było to, że należy być wytrwałym, nie poddawać się gdy coś z początku nie idzie według planu, nie należy bać się zmian, no i że warto się uczyć. Spotkanie było interesujące i mamy nadzieję, że zwłaszcza uczniom klasy VIII dało dużo do myślenia.

Zdjęcia w galerii.