Galeria

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2018

W dniu 29 października 2018 r. po raz kolejny uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Tegorocznym hasłem jest: ,,Książka to przyszłość”. Na szkolnym apelu uczniowie z klasy V, VI i VII przedstawili tradycyjny „Teleexpress”, który przybliżył historię tego święta oraz przedstawienie pt: ,,Pociąg do książki – Historia  książki i biblioteki”. Podczas uroczystości wystąpił również wątek patriotyczny związany z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, o czym świadczyła m.in. dekoracja i gazetki okolicznościowe w bibliotece szkolnej i na korytarzu górnym. W ramach działań związanych z obchodami Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych obyło  się w bibliotece wspólne czytanie wybranych książek, wierszy lub baśni, w ramach akcji: „Czytam ja, czytasz ty, czytamy razem”, a w dniu 25 października trzy uczennice z klasy VIII czytały przedszkolakom baśnie Andersena.

Organizatorem tej uroczystości była pani Elżbieta Rybicka, nauczyciel bibliotekarz. W trakcie apelu wyróżniła ona klasy i uczniów wiodących prym w czytelnictwie. Najlepiej czytającą w klasą w szkole jest klasa I, natomiast do uczniów wyróżniających się w czytelnictwie w poszczególnych klasach należą: Natalia Kryk, Cezary Łupina, Amelia Nizioł-Bizuga, Amelia Dziewa, Patryk Zdybel, Katarzyna Szewczyk i  Wiktoria Bogucka. Gratulujemy wam serdecznie. Wasze zamiłowanie do czytania zaprocentuje w przyszłości, bo przecież ,,Książka to najwierniejszy towarzysz podróży życia, a kto czyta to żyje wielokrotnie”.

Zdjęcia w galerii.