Sprzątanie świata 2018

W dniu 21 września nasza szkoła przystąpiła po raz kolejny do akcji sprzątania świata. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Akcja – segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”.  Nasi uczniowie podzieleni na grupy wiekowe zbierali różne śmieci i odpadki na terenie naszej miejscowości. Najmłodsi z klasy I, II i III porządkowali teren najbliżej szkoły, trochę starsi czwarto i piątoklasiści przeszli drogą w kierunku Kondrat, szósto i siódmoklasiści zbierali odpadki wokół drogi prowadzącej w stronę Gilowa, a najstarsi z klasy VIII zrobili porządki przy drodze wiodącej do drogi wojewódzkiej. Przystępując do tej akcji mamy nadzieję, że wpływamy na kształtowanie pokolenia aktywnego i odpowiedzialnego za losy nie tylko najbliższego otoczenia, ale także całej Planety.