Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019.

W dniu 3 września 2018r. rozpoczęliśmy w naszej szkole kolejny rok szkolny. Najpierw część szkolnej społeczności uczestniczyła we mszy św., która została odprawiona o godz. 8.00 w kościele w Gilowie. Mszę sprawował, w zastępstwie za nieobecnego księdza proboszcza, ks. Sławomir Laskowski, proboszcz parafii MB Królowej Polski w Lublinie. W sposób prosty i obrazowy wyjaśniał naszym uczniom sens wysiłku włożonego w naukę. Każdy jest obdarzony różnymi talentami i nie wszyscy mogą mieć same szóstki, ale każdy powinien starać się, by jak najwięcej się nauczyć. W społeczeństwie tak samo potrzebny jest dobry lekarz, jak i dobry mechanik. Na zakończenie mszy św. uczniowie otrzymali indywidualne błogosławieństwo na nowy rok szkolny. O godz. 9.00 rozpoczęło się spotkanie w sali gimnastycznej, które poprowadziła pani dyrektor Jolanta Dzwolak. Przedstawiła główne kierunki polityki oświatowej, organizację pracy w naszej szkole oraz zaprosiła rodziców do udziału w Narodowym Czytaniu. Uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawczyniami.

Naszym uczniom i nauczycielom życzymy udanego roku szkolnego 2018/2019!