Niesamowity świat higieny jamy ustnej

W II semestrze bieżącego roku szkolnego (2017/2018) nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacji stomatologicznej ,,Niesamowity świat higieny jamy ustnej”. Wzięły w nim udział dzieci 6-letnie i dzieci z klasy I i II, ponieważ wiek 6-7 lat to najlepszy czas, aby pomóc dzieciom wykształcić pozytywne nawyki dbania o higienę jamy ustnej. W ramach programu dzieci poszerzały swoją wiedzę na temat dbałości o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania bariery strachu przed regularnymi wizytami stomatologicznymi. Dzieci biorące udział w programie otrzymały arkusze z ćwiczeniami i grami pozwalającymi uczyć się o zdrowiu jamy ustnej. Obejrzały także film poświęcony profilaktyce jamy ustnej. Poznały także sposoby dbania o zęby poprzez stosowanie past, nitek dentystycznych i płynów do płukania. Dzięki przeprowadzonym lekcjom dzieci dowiedziały się jak ważne jest dbanie o stan zębów już od najmłodszych lat. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali certyfikat ukończenia kursu.