Galeria

Wycieczka do wioski indiańskiej

W dniu 28 maja 2018r. nasi przedszkolacy waz z dwoma paniami i trzema mamusiami wyruszyły na wycieczkę do wioski Indiańskiej. Wioska ta nosi tajemniczą nazwę „Topai” i znajduje się w miejscowości Olszanka, na terenie Krzczonowskiego Parku Krajobrazowego.

Dzieci dużo dowiedziały się o życiu Indian – o ich tradycjach, domach, o tym, czym się żywili, jaką rolę w ich życiu pełniła muzyka oraz zwierzęta. Zwierzęta mieszkające w wiosce były bardzo przyjaźnie nastawione – konie, osiołek i kozy – dzieci mogły je nakarmić trawą. Na dzielnych, małych odkrywców czekały różne konkurencje, na początku była ścieżka bosych stóp, którą wszyscy przeszli, sprawdzili się także w strzelaniu z łuku, polowaniu na węże, próbowali sił na równoważni czejeńskiej, łowili ryby, rzucali kółkiem ringo na bizonie rogi oraz zjeżdżali na tyrolce. Na przedszkolaków czekała również zabawa w części rekreacyjnej: basen z piłeczkami, dmuchana zjeżdżalnia, labirynt, malowanie buziek i wykonanie pióropusza, który dzieci zabrały ze sobą. W tym czasie jak dzieci robiły pióropusze, pani Indianka przygotowała dla nas ognisko i upiekła kiełbaskę. Spędziliśmy tam kilka godzin, mimo upału bardzo nam się podobało.  

Zdjęcia w galerii.