Galeria

,,Papież – przyjaciel dzieci”

22 maja 2018 roku w naszej szkole obchodzony był Dzień Papieski, w tym roku pod hasłem ,,Papież – przyjaciel dzieci”. Uczniowie klasy VII pod kierunkiem wychowawczyni – Jadwigi Styk przygotowali oraz przedstawili młodszym kolegom i koleżankom etapy życia i działalności wielkiego Polaka. Apel uświetnił wspólny śpiew ulubionej przez Jana Pawła II ,,Barki” oraz innych pieśni związanych tematycznie z uroczystością. Z tej okazji przygotowana została także gazetka przedstawiająca papieża w otoczeniu dzieci.

Jan Paweł II o dzieciach:

Gdyby wszyscy rodzice obecni i przyszli, osoby podejmujące decyzje dotyczące rodziny, traktowali dzieci tak poważnie i z taką samą miłością jak Jan Paweł II, dzieci na całym świecie miałyby więcej szans na szczęśliwe, prawdziwe dzieciństwo. „Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo. Projektem, który nieustannie się urzeczywistnia. Przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta” – mówił Papież o dzieciach, które w czasie całego swojego pontyfikatu otaczał szczególną troską i miłością. Dzieci nienarodzone, dzieci z krajów dotkniętych wojną, dzieci wykorzystywane jako tania siła robocza, dzieci z rodzin rozbitych, dzieci chore – wszystkie mogły liczyć na to, że Papież upomni się o ich los wielkim głosem. Do dzieci zdrowych i szczęśliwych Papież wielokrotnie zwracał się z prośbą o modlitwę w intencji rówieśników. W czasie spotkań z dziećmi Jan Paweł II wielokrotnie dawał dowód, że umie żartować z powagi papieskiego urzędu.

Zdjęcia w galerii.