Galeria

Nasze obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Obecny 2018 rok jest wyjątkowy, gdyż nasz naród świętuje setną rocznicę odzyskania niepodległości. Wszystkie święta patriotyczne mają szczególną oprawę. 227 rocznica uchwalenia konstytucji 3 Maja przypadła w czasie długiego weekendu majowego, więc już pod koniec kwietnia udekorowaliśmy naszą szkołę biało - czerwonymi flagami, kwiatami w oknach klas, żeby wyglądała odświętnie. W dniu 3 maja delegacja z naszej szkoły brała udział w gminnych obchodach święta Konstytucji, podczas których pani dyrektor oraz Kasia z klasy VI i Marcin z klasy IV złożyli wiązankę kwiatów przy Krzyżu w tzw. Panteonie Turobińskim. W dniu 7 maja odbyła się akademia z okazji tego święta w naszej szkole. Uczniowie z klas starszych przybliżyli nam dawne czasy i ich klimat poprzez zainscenizowanie momentu uchwalenia tego ważnego dokumentu, zaśpiewali też pieśni związane z tym wydarzeniem „Witaj majowa jutrzenko”, „Polonez 3 maja”. Dopełnieniem uroczystości było wykonanie „Piosenki małego patrioty” przez dzieci z oddziału przedszkolnego. Refren tej piosenki stanowi puentę uroczystości patriotycznych:

Ucz się kochać kraj rodzinny

i to od najmłodszych lat.

Ważne, by szanować innych,

byś rozumiał lepiej świat

Szkolną uroczystość przygotowały panie: Jolanta Kłyza i Joanna Zdybel-Szczur.

Zdjęcia w galerii.