Galeria

CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA WIOSENNE SPOTKANIE Z BAŚNIĄ

W dniu 23 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyło się wiosenne spotkanie z książką pod hasłem ,,Czytanie łączy pokolenia ” zorganizowane przez bibliotekarza szkolnego panią Elżbietę Rybicką przy współudziale wychowawców klas. Na spotkaniu obecne były mamy uczniów – panie: Marzena Bugała, Edyta Krzysztoń i Elżbieta Misiura, które wcieliły się w rolę w rolę lektorów. Zaproszone Panie wprowadziły dzieci z oddziału przedszkolnego i  uczniów klasy I, II i III  w świat baśni czytając wybrane przez bibliotekarza baśnie H.Ch. Andersena i braci W. .i J. Grimm –  „Czerwony Kapturek”, „Kopciuszek” , „Brzydkie Kaczątko” i „Jaś i Małgosia”. W akcję czytania włączyli się również uczniowie klas starszych. Uczennica klasy VII Ewelina Kryk  przeczytała przedszkolakom skrócone wersje baśni –  „Calineczka”, „Mała Syrenka” i  „Królowa Śniegu”. Spotkanie przebiegało w rodzinnej atmosferze, było wspaniałą okazją do poznania terapeutycznego charakteru książek oraz dobrym sposobem na integrację międzypokoleniową.

Zdjęcia w galerii.