Galeria

Akcja Społeczno – Edukacyjna ŻONKILE 2018 – 75 rocznica powstania w getcie warszawskim

W dniu 19 kwietnia 2018r. uczniowie klas IV – VII wzięli udział w  akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile” organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Akcja ta miała na celu upamiętnić 75 rocznicę wybuchu powstania w warszawskim getcie i tych wszystkich, którzy dzielnie walczyli i zginęli w czasie tego powstania. W ramach tej akcji uczniowie wykonali papierowe, żółte żonkile – symbole pamięci o powstańcach z getta warszawskiego, przygotowali gazetkę informacyjną na korytarzu szkolnym, obejrzeli prezentację pt. „Getto Warszawskie” oraz film pt. „Nie było żadnej nadziei” poprzedzony lekcją wprowadzającą do tej tematyki. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali żółte żonkile oraz karty pracy  stanowiące podstawę do dyskusji  na temat filmu i jego bohaterów, która miała miejsce w czasie lekcji historii. Wszystkie szkolne działania odbyły się pod opieką nauczycielki historii pani Elżbiety Rybickiej.

Zdjęcia w galerii.