Galeria

,,Zawodowy strzał w 10! – wybierz swoją przyszłość"

W dniu 13 kwietnia 2018 roku uczniowie klasy siódmej z naszej szkoły wraz z wychowawczynią panią Jadwigą Styk i nauczycielką prowadzącą doradztwo zawodowe panią Joanną Zdybel - Szczur uczestniczyli w zorganizowanym przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy z organami prowadzącymi szkoły przedsięwzięciu pod  hasłem ,,Zawodowy strzał w 10! – wybierz swoją przyszłość". Impreza odbyła się w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, gdzie były  pokazy i prezentacje służące promocji szkolnictwa zawodowego. Celem imprezy było zachęcenie uczniów do podjęcia nauki w szkołach zawodowych (branżowych i technikach), ale też zmiana panujących w społeczeństwie stereotypach o wyższości szkolnictwa ogólnego nad zawodowym. Uczniowie mogli zapoznać się z różnymi ekspozycjami zawodów poszczególnych branż. Z dużym zainteresowaniem zgromadzeni obserwowali pokaz czynności strzyżenia, układania fryzury, czy wykonywania makijażu. Mogliśmy obejrzeć prezentacje ubiorów inspirowanych stylem japońskim. Wielu obserwatorów gromadziły też pokazy kelnerów, stoisko gastronomiczne z wystawą dekoracji stołu za pomocą różnych warzyw. Chłopcy zainteresowani byli stoiskami związanymi z zawodami m.in. elektryka i informatyka. Mogli też zobaczyć sprzęt z różnych zawodów oraz posiedzieć chwilę w nowoczesnym ciągniku. Promocja zawodów była zgodna z potrzebami lokalnego rynku pracy, toteż do aktywnego udziału w przedsięwzięciu zaproszono pracodawców współpracujących ze szkołami prowadzącymi kształcenie zawodowe.

Wydarzeniem towarzyszącym prezentacjom przygotowanym przez szkoły była konferencja dla doradców zawodowych szkół podstawowych i gimnazjów. Impreza dostarczyła uczniom wiele wrażeń. Decyzja o wyborze zawodu, którą podejmą za rok wcale nie jest taka łatwa.

Zdjęcia w galerii.