Galeria

Uroczysty apel z okazji rocznicy zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiejJ

W tym roku mija 78 rocznica Zbrodni Katyńskiej oraz 8 rocznica Katastrofy Smoleńskiej. Data 10 kwietnia boleśnie połączyła dwie tragiczne karty w historii naszego narodu, o których nie można zapomnieć. Dla upamiętnienia tych ważnych rocznic, w dniu 10 kwietnia 2018r., uczniowie klasy VII pod kierunkiem nauczycielki historii pani Elżbiety Rybickiej przygotowali i przedstawili  krótką część artystyczną. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego i krótkim wystąpieniem nauczycielki historii, która wprowadziła zebranych w podniosły nastrój. Następnie uczniowie przybliżyli informacje dotyczące  wydarzeń z czasów II wojny, kiedy to wiosną 1940 r. Sowieci rozstrzelali około 22 tys. Polaków. Zaprezentowali również wzruszające wiersze nawiązujące do tej tematyki.

W dalszej części  uczniowie wspominali ofiary katastrofy smoleńskiej, która wydarzyła się dokładnie osiem lat temu. 10 kwietnia 2010 roku polska delegacja na czele z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim, udająca się do Katynia na obchody rocznicy mordu na polskich oficerach i inteligencji, zginęła w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Przybliżono okoliczności  tej tragedii  oraz  odczytano nazwiska ofiar. Następnie uczczono minutą ciszy wszystkie ofiary zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej.

Na zakończenie uroczystości głos zabrała Pani dyrektor Jolanta Dzwolak, która podziękowała uczniom i nauczycielce historii za organizację uroczystości wyrażając zadowolenie z tego, że w naszej szkole pielęgnuje się polską historię.

Zdjęcia w galerii.