Galeria

Pierwszy dzień wiosny z historią Polski

W związku z przygotowaniami do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pierwszy dzień wiosny, czyli 21 marca 2018r. poświęciliśmy na różne zajęcia związane z historią i kulturą naszego kraju.

Najpierw podzieliliśmy się na dwie grupy wiekowe. Starsi uczniowie obejrzeli prezentacje pt.: „Najważniejsze wydarzenia z historii Polski”,  po czym podzieleni na losowo dobrane drużyny rozwiązywali test dotyczący tych wydarzeń. Młodsi uczniowie z klas I – III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego obejrzały prezentacje ukazującą wybitnych Polaków. Następnie malowały portrety wybranych przez siebie osób. 

Wspólnie spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, gdzie grupa uczniów zaprezentowała uroczysty polski taniec – polonez. Taniec wszystkim bardzo się spodobał tak, że nasi tancerze odtańczyli go jeszcze raz z chętnymi uczniami, a szczególnie chętnymi okazały się przedszkolaki. Kolejnym punktem była recytacja wierszy o Ojczyźnie przez uczniów, którzy uczestniczyli w gminnym konkursie recytatorskim. Następnie grupy uczniów zaśpiewały piosenki mówiące o naszym kraju. Pierwsi zaprezentowali się pięknie ubrani nasi przedszkolacy. Zaśpiewali żołnierską piosenkę „Przybyli ułani pod okienko” oraz zatańczyli „Trojaka”. Uczniowie z klasy I, II i III zaśpiewali piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”, klasa IV i V śpiewała „Płynie Wisła, płynie”, a klasa VI „Jak długo w sercach naszych”. Kolejnym punktem było przypomnienie i utrwalenie symboli narodowych. Najmłodsi układali godło Polski z puzzli. Uczniowie klasy II i III układali dwie zwrotki i refren hymnu polskiego z rozsypanki, a ci starsi  uzupełniali brakujące słowa w całym czterozwrotkowym tekście naszego hymnu. Wszystkie zmagania odbywały się w formie rywalizacji i zwycięskie drużyny otrzymają drobne upominki. Mamy nadzieję, że wszystkie działania jakie podjęliśmy w tym dniu przyczynią się do kształtowania postaw patriotycznych, do zainteresowania przeszłością naszego kraju oraz bogactwem jego kultury. Dzięki tym działaniom uwidaczniamy też różne talenty naszych uczniów.

Zdjęcia w galerii.