Szkolny dzień matematyki 2018

12 marca obchodzimy  Dzień Matematyki, a 14 marca – Dzień liczby Pi. Z tej okazji w dniu 20 marca 2018r., po raz trzeci odbył się w naszej szkole Dzień Matematyki. Uczniowie klas IV – VII podzieleni na losowo wybrane drużyny rozwiązywali zadania z prezentacji pod hasłem „Matematyka od kuchni” przygotowanej przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve - patrona merytorycznego serwisu e-math.pl. Każde z zadań do rozwiązania zawierało także odpowiedź oraz krótki opis "Na temat" pełniący rolę edukacyjną.

Dzieci przekonały się, że matematyka to nie tylko żmudne obliczenia, ale również zabawa. Wszyscy biorący udział w zmaganiach matematycznych zostaną nagrodzeni dyplomami i słodkimi upominkami.