Galeria

Konkurs recytatorski „DLA NIEPODLEGŁEJ”

W związku ze zbliżającą się 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, rok szkolny 2017/2018 jest ogłoszony „Rokiem dla Niepodległej”. Szkoły podejmują różne inicjatywy mające na celu przybliżenie najmłodszemu pokoleniu polskiej historii, literatury. Szkoła Podstawowa w Turobinie zorganizowała Konkurs Recytatorski Polskiej Literatury Patriotycznej, którego celem było przypomnienie historii Polski i ukazanie dążeń Polaków do niepodległości. W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie ze szkół w Turobinie, Czernięcinie i Gródkach. Konkurs odbył się 15 marca 2018r. Naszą szkołę reprezentowali w konkursie następujący uczniowie: Misiura Hubert z klasy I, Mateusz Godek z klasy II, Katarzyna Gąbka klasy III – przygotowani do recytacji przez panie Zofię Batorską  i Jolantę Batorską. Uczniowie z klas starszych: Bogucki Sebastian z klasy IV, Łukasik Karol z klasy V, Szewczyk Katarzyna z  klasy VI, Maciąg Maciej z klasy VII – przygotowujący recytację pod kierunkiem pani Jadwigi Styk. Uczniowie recytowali wiersze patriotyczne znanych poetów polskich. Recytację uczniów oceniała powołana Komisja. Po podliczeniu punktów wyłoniono zwycięzców. Z naszej szkoły najwyższą lokatę uzyskał Karol Łukasik zajmując II miejsce w kategorii klas IV – VII. Karol recytował utwór „Nie masz nad leguna”. Gratulujemy!

Zdjęcia w galerii.