Galeria

Dzień Babci i Dziadka 2018

W dniu 19 stycznia 2018r. odbyła się w naszej szkole jedna z najważniejszych szkolnych uroczystości – Dzień Babci i Dziadka. Licznie przybyli goście podziwiali występy swoich wnucząt. Każda klasa pod opieką swej wychowawczyni przygotowała występy i upominki dla swoich bliskich. Szacownych gości powitała pani dyrektor Jolanta Dzwolak i czym prędzej oddała głos wnuczętom. Pierwsi zaprezentowali się przedszkolacy, występując jako kolejne miesiące roku, recytowali życzenia dla babć i dziadków, zaśpiewali piosenkę oraz wręczyli kwiatki, wykonane w trakcie zajęć szkolnych. Uczniowie klasy I przedstawili bajkę o „Niebieskim Mundurku”, natomiast drugoklasiści bajkę pt. „Kozi domek”. Z kolei uczniowie klasy III odegrali sceny z baśni „Księżniczka na ziarnku grochu”. Z wielkim rozmachem wkroczyli na scenę uczniowie klasy IV ogrywając role trochę marudnej babci i wyluzowanego dziadka oraz nowoczesnych wnucząt, włącznie z udziałem ich w dyskotece, skąd niestety ochrona wyprosiła babcię i dziadka. Już na poważnie wystąpili uczniowie klasy V i VI, podali garść informacji o tym skąd wzięło się święto babć i dziadków, jak jest obchodzone w innych krajach oraz zaprezentowali słowa „babcia i dziadek” w różnych językach. Najstarsi uczniowie z klasy VII dziękowali babciom i dziadkom za miłość, dobroć, ciepło, za opiekę i życzyli mi dużo, dużo zdrowia i długich lat życia. Nasza uroczystość zakończyła się wspólnym słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez mamy naszych uczniów. Na koniec też spontanicznie zatańczyli przedszkolacy. I tak miłym akcentem zakończyła się ta radosna i wzruszająca uroczystość.

Zdjęcia w galerii.