Galeria

Zajęcia psychoedukacyjne 3

W dniu 17 stycznia 2018r. po raz trzeci przyjechała do naszej szkoły pani Małgorzata Główczyńska, psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Biłgoraju. Tym razem spotkała się z uczniami klasy VII i VI na zajęciach pod hasłem „Cyberprzemoc też boli”. Nagminne używanie mediów elektronicznych – przede wszystkim Internetu i telefonów komórkowych stwarza możliwość do stosowania przemocy, typu: wyzywanie, straszenie, poniżanie kogoś . Problem ten dotyczy przede wszystkim dzieci i młodzieży. Zajęcia miały na celu uświadomienie  co to jest cyberprzemoc, jak na nią reagować, do jakich osób i instytucji zwrócić się po pomoc. Mimo iż cyberprzemoc wydaje się niegroźna, bo przecież można zignorować napastnika, jednak dla wielu może skończyć się tragedią. Są bowiem osoby o bardzo wrażliwej i delikatnej psychice, dla których takie znęcanie może się skończyć poważnym urazem psychicznym, a nawet czymś gorszym, dlatego też zorganizowaliśmy cykl spotkań dla naszych uczniów.

Zdjęcia w galerii.