Galeria

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2017

W dnia 10 listopada 2017 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowana przez panią Elżbietę Rybicką i panią Czesławę Bidę. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających dzień 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników.

Uczniowie klas IV - VI  recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość Polski. Narodowe Święto Niepodległości sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

W dniu 11 listopada delegacja z naszej szkoły na czele z panią dyrektor uczestniczyła w gminnych obchodach Święta Niepodległości w Turobinie.

Zdjęcia w galerii.