Galeria

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

30 października 2017 roku zgromadziliśmy się na apelu z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, którego tegoroczne hasło brzmi: ,,Książka nas łączy”. Święto to zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship) w 1999 roku jako jeden dzień, a od 2008 roku obchody zostały wydłużone na cały październik, w celu propagowania czytelnictwa oraz podkreślenia roli biblioteki szkolnej. W ramach święta Biblioteki pani Elżbieta Rybicka, pełniąca obowiązki szkolnego bibliotekarza, wspólnie z uczniami klas IV-VII przygotowała następujące działania:

1). Poczytaj mi Przyjacielu – głośne czytanie przedszkolakom książek z serii ,,Przygody Franklina” przez uczniów klasy VII.

2). Zorganizowanie apelu  pod hasłem: ,,Świętujemy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych”.

W trakcie apelu uczniowie klas V-VI przedstawili w formie Teleexpressu historię książki i bibliotek. Pani bibliotekarka przedstawiła wyniki sondażu przeprowadzonego wśród uczniów klas I-VII na temat książek, które najbardziej zachwyciły zarówno uczniów jaki i nauczycieli. Prowadząca podsumowała również współzawodnictwo czytelnicze poszczególnych klas oraz wyróżniła uczniów, którzy wypożyczyli największą liczbę książek. Ponadto uczniowie z klasy IV Kinga, Sebastian i Madzia prezentowali książki, które przygotowali na Regionalny  Konkurs Czytelniczy ,,Booktalking, czyli gawęda o książce’’. Sebastian prezentował Akademię Pana Kleksa, Kinga zachęcała do przeczytania książek z serii ,,Dziennik Cwaniaczka” zaś Madzia reklamowała swoją ulubioną książkę pt: ,,Nela na tropie przygód”.

Na zakończenie apelu pani Elżbieta Rybicka podkreśliła, że w związku z podejmowanymi przez bibliotekę działaniami spodziewa się większego zainteresowania czytelnictwem wśród uczniów oraz podziękowała wszystkim, którzy zaangażowali się w obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Zdjęcia w galerii.