Galeria

Lekcja w zoo

W dniu 29 września 2017r., w południe, uczniowie klasy czwartej, pod opieką pani Agnieszki Golec, dołączyli do swoich rówieśników ze szkoły w Turobinie i razem wyjechali do Zamościa. Tam w Ogrodzie Zoologicznym uczestniczyli w niecodziennej lekcji przyrody na temat: „Kolory jesieni – flora i fauna zamojskiego zoo”. Dzieci uczyły się rozpoznawać pospolite gatunki drzew, poznały sposoby przygotowania się zwierząt do zimy. Następnie zwiedziły zamojskie zoo i obejrzały zwierzęta w nim przebywające. W ogrodzie był również czas na zabawę na placu zabaw. Na zakończenie wyjazdu wszyscy posilili się w McDonalds i zadowoleni wrócili do domu.

Dalszym następstwem tej niecodziennej lekcji przyrody było przygotowanie obrazków z wybranymi zwierzętami mieszkającymi w zamojskim ogrodzie. Obrazki zostały wysłane do Zamościa na konkurs pt. "Kolorowy świat zwierząt". Czy któryś z naszych czwartoklasistów zasłuży na nagrodę, przekonamy się za jakiś czas.

Zdjęcia w galerii.