Akcja "Z odblaskiem bezpieczniej"

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zamościu wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Biłgoraju prowadzą w szkołach powiatu biłgorajskiego akcję mającą na celu ochronę dzieci, pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego tj. piesi, dzieci, rowerzyści należą do grupy szczególnie wysokiego ryzyka śmierci w wypadku drogowym.

W  ramach tej akcji 15 września br. przedstawiciel z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu wspólnie z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju  odbyli  spotkanie edukacyjne z uczniami klas I-VII naszej szkoły. Podczas spotkania przypominali dzieciom o kilku najważniejszych zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, respektowaniu znaków i sygnałów drogowych oraz o potrzebie noszenia elementów odblaskowych. Atrakcją na koniec spotkania był konkurs podczas którego jeden z uczniów otrzymał plecak, ośmiu kamizelki natomiast pozostali uczestnicy spotkania otrzymali opaski odblaskowe.

Po zadowolonych twarzach dzieci należało uważać, że to spotkanie bardzo im się podobało. Zarówno nauczyciele jak i przybyli na spotkanie goście widzą potrzebę prowadzenia takich akcji w szkole w celu poprawy bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży.