Energetyczny tornister 2017

Jeszcze przed inauguracją roku szkolnego dzieci, które rozpoczęły naukę w klasie I odbyły swoją pierwszą wycieczkę szkolną.

W dniu 29 sierpnia 2017r. wszyscy pierwszoklasiści z terenu naszej gminy wyjechali do Zamościa na uroczyste wręczenie plecaków w ramach akcji ,,Energetyczny tornister 2017”, organizowanej przez PGE w Zamościu. W tym wyjeździe wzięli udział i nasi pierwszacy raz ze swoją wychowawczynią Jolantą Batorską. Uroczystość odbyła się w sali zabaw ,,Jaś i Małgosia” przy ulicy Legionów 6. Oprócz otrzymania sowicie wyposażonych plecaków dzieci obejrzały teatrzyk lalkowy ,,Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni”. Przedstawienie miało na celu zapoznanie dzieci ze źródłami prądu, a także poprzez zabawę uczyło jak bezpiecznie korzystać z urządzeń zasilanych prądem. Na pierwszaków czekały także inne atrakcje: zabawy na zjeżdżalniach, trampolinach, zawody w przeciąganiu liny, wyścigi w workach. Największym powodzeniem cieszyła się sztuczna krowa stojąca na świeżym powietrzu. Dzieci uczyły się doić mleko i karmić zwierzęta. Każdy pierwszak wrócił do domu zadowolony, a nowe tornistry zachęciły dzieci do szybkiego powrotu do szkoły.