Galeria

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

W dniu 23 czerwca 2017r. zakończyliśmy bieżący rok szkolny. O godz. 800 w kościele w Gilowie, ks. Wiesław Klimek odprawił uroczystą mszę św. w intencji uczniów, nauczycieli i rodziców. Podczas wspólnej modlitwy pamiętaliśmy o zmarłym uczniu i koledze Patryku polecając go Opatrzności Bożej. O godz. 900 rozpoczęła się uroczystość w szkole. Pani dyrektor Jolanta Dzwolak w swoim wystąpieniu podkreśliła, że obecna uroczystość różni się od tych z poprzednich lat. W ubiegłych latach głównymi bohaterami podczas zakończenia roku szkolnego byli uczniowie klasy VI, gdyż kończyli oni szkołę podstawową. Obecnie otrzymują promocje do klasy VII i nadal są uczniami, a nie absolwentami, szkoły podstawowej.

 

Pani dyrektor wspomniała też, że mijający rok szkolny moglibyśmy zaliczyć do udanych gdyby nie tragiczne wydarzenia sprzed miesiąca – 20 maja zginął w wypadku uczeń klasy VI Patryk Skica. Drugi uczeń Paweł Omiotek został ranny, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, ale musi przejść długotrwałą rehabilitację. To wydarzenie przyćmiewa radość z innych zdarzeń. Mimo tak przykrych przeżyć i wspomnień przeszliśmy do podsumowania roku szkolnego i nagrodzenia tych uczniów, którzy wyróżnili się w nauce i w różnych konkursach. Pani dyrektor wręczyła nagrody za wyniki w nauce i 100% frekwencję. W międzyczasie na naszej uroczystości zjawiła się pani Mariola Matyjaszek – Kufel, kierownik Zespołu Obsługi  Ekonomiczno – Administracyjnej Szkół, która w imieniu Wójta Gminy Turobin wręczyła nagrody naszym uczniom, wytypowanym przez Radę Pedagogiczną. Z kolei nasi nauczyciele wręczali nagrody za wszystkie osiągnięcia w mijającym roku szkolnym. Pani dyrektor podkreślała, że nagrody to motywacja do nauki, zwłaszcza stypendium pieniężne. Uczniowie klasy VI przedstawili krótką część artystyczną, mówiącą m.in., że wakacje tuż, tuż. Na zakończenie pani dyrektor podziękowała nauczycielom za solidną pracę, paniom woźnym za dbałość o porządek, rodzicom za dobrą współpracę. Uczniom życzyła przyjemnych i bezpiecznych wakacji. Uroczystość zakończyła się spotkaniem uczniów z wychowawcami.

Zdjęcia w galerii.