Galeria

XIV OGOLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK - „CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA”

W dniu 8 maja 2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z książką pod hasłem ,,Czytanie łączy pokolenia”, czyli wspólne, głośne czytanie. Akcja ta zapoczątkowała XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który trwa od 8 do 15 maja 2017 r. Jego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i roli bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką.

Na spotkaniu obecny był dziadek Zenon Bugała i tatusiowie: Krzysztof Łukasik, Tomasz Gąbka i Tomasz Krzysztoń, którzy wcielili się w rolę lektorów. Zaproszeni goście pięknie przeczytali uczniom klas 0-III książki pt: ,,Pan Kuleczka” W. Widłaka, natomiast uczniom klas IV- VI fragmenty książki pt: ,,Magiczne drzewo - Gra” A. Maleszki. Książki te zostały zakupione do biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Projekt „Czytanie łączy pokolenia” przypomina zalety głośnego czytania oraz wskazuje, jak ważne relacje wytwarzają się podczas wspólnego, rodzinnego spędzania czasu z książką. Organizatorem spotkania była Elżbieta  Rybicka - bibliotekarz szkolny, która zachęcała uczniów do czytania książek gdyż dzięki pasji czytania można odkryć swoje hobby i realizować je wspólnie z bliskimi. Czytanie rozwija wyobraźnię, jest nieocenionym źródłem wiedzy na temat otaczającego nas świata i znakomitym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Spotkanie przebiegało w rodzinnej atmosferze, było wspaniałą okazją do poznania terapeutycznego charakteru książek oraz dobrym sposobem na integrację międzypokoleniową.

Zdjęcia w galerii.