Galeria

Witamy wiosnę pod hasłem „Zdrowo i bezpiecznie”

21 marca w pierwszym dniu wiosny odbyły się w naszej szkole różnorodne zajęcia pod wspólnym hasłem „Zdrowo i bezpiecznie”. Pierwsze zadanie polegało na przygotowaniu zdrowej przekąski. Każda klasa pod opieką swych wychowawczyń przygotowała sałatkę warzywną lub owocową. Następnie przedstawiciele klas zaprezentowali swoje wyroby i opowiedzieli jakich składników użyli. Prawdziwym hitem okazała się pasta z ciecierzycy. Jest to bardzo mało znana roślina, więc było dużo ciekawych i chętnych do spróbowania kanapki z tą pastą. Po zdrowych przekąskach odbyło się klasowe malowanie plakatów pod hasłem „Bawię się bezpiecznie”.

Każdy plakat został zaprezentowany wszystkim uczniom, a jego wykonawcy nagrodzeni brawami. Pani Zofia Batorska w obrazowy i ciekawy sposób przypomniała zasady udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach wykorzystując do tego fantoma. Wszyscy chórem powtórzyli numery alarmowe, pod którymi należy wzywać pomocy. Na zakończenie obejrzeliśmy przedstawienie pod hasłem „ XXI wiek bez nałogów i uzależnień”, przygotowane pod opieką pani pedagog Joanny Zdybel – Szczur. Uczniowie dowiedzieli się co to jest uzależnienie i od czego można się uzależnić, jak odmawiać, kiedy ktoś kusi i nakłania do spróbowania czegoś nowego. Odbył się też sąd nad nałogiem, który został skazany na unicestwienie. Mamy nadzieję, że w ten sposób spędzony pierwszy dzień wiosny wpłynie pozytywnie na  zdrowie i bezpieczeństwo naszych uczniów.

Zdjęcia w galerii.