Galeria

Szkolny dzień matematyki

Marzec to miesiąc poświęcony matematyce. 12 marca obchodzimy Dzień Matematyki, a 14 marca – Dzień liczby Pi. Z tej okazji w dniu 15 marca odbył się, po raz drugi w naszej szkole – Dzień Matematyki. Uczniowie z klasy IV, V i VI podzieleni na losowo wybrane drużyny rozwiązywali zadania z prezentacji przygotowanej przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve – patrona merytorycznego serwisu e-math.pl. Każde z zadań do rozwiązania zawierało także odpowiedź oraz krótki opis "Na temat" pełniący rolę edukacyjną. Nad ich pracą czuwała pani Agnieszka Golec.

Również młodsze klasy wzięły udział w zmaganiach matematycznych – najpierw klasa III, potem klasa I i II rozwiązywała zadania ze wspomnianej już prezentacji, przeznaczone dla klas I – III. Główne hasło tych zadań brzmiało „Pieniądze to nie wszystko”, dlatego też młodsi uczniowie wspomagali się nominałami monet i banknotów przy wykonywaniu obliczeń pieniężnych. Nad ich pracą czuwała pani Jolanta Dzwolak.

Dzieci miały okazję przekonać się, że matematyka to nie tylko żmudne obliczenia, ale również dobra zabawa. Wszyscy biorący udział w zmaganiach matematycznych zostali nagrodzeni słodkimi upominkami.

Zdjęcia w galerii.