Galeria

Co słychać u naszych przedszkolaków?

Na naszej stronie internetowej szkoły zamieszczamy różne informacje i wydarzenia dotyczące uczniów naszej szkoły. Należy pamiętać, też o najmłodszych dzieciach należących do naszej społeczności, czyli o przedszkolakach.

W naszej szkole znajduje się oddział przedszkolny do którego uczęszczają 4, 5 i 6- latki, mamy także 3-latka. Gromadka jest więc dość liczna. Większość dzieci bardzo szybko się zaaklimatyzowała i z ochotą uczęszcza do oddziału. Od września dzieci korzystają z odnowionych pomieszczeń, które były remontowane w czasie wakacji. Mamy salę przeznaczoną do zabawy i salę do zajęć dydaktycznych. Dzieci bawią się razem z rówieśnikami różnymi zabawkami będącymi na stanie przedszkola, układają puzzle, klocki, każde może znaleźć coś dla siebie.

Uczą się dzielić zabawkami i współdziałać w zabawach. Prowadzone są zajęcia dydaktyczne, które  w oparciu o rysunki, ilustracje przybliżają dzieciom różną tematykę. Poznają litery, cyfry, uczą się głoskować, a starsze dzieci czytać, przeliczać i porównywać elementy. Wyrażają własne przeżycia przez ekspresję twórczą, malują, rysują, kleją, wycinają. Poznają rymowanki, wiersze i nowe piosenki. Również odbywają się zajęcia z języka angielskiego i religii. Gdy jest sprzyjająca pogoda dzieci wychodzą na spacery i spędzają czas na zabawach na świeżym powietrzu. Marzeniem dzieci jest fajny plac zabaw, z kolorowymi, nowoczesnymi urządzeniami, którego jeszcze nie posiadamy. W czasie pobytu w przedszkolu dzieci mają możliwość korzystania z obiadu. Dzieci z oddziału włączają się również w życie szkoły. Uczestniczą w uroczystościach, konkursach i akademiach, nie tylko jako widzowie, ale również prezentuję swoje umiejętności artystyczne.

Zdjęcia w galerii.