Święto Babci i Dziadka

Styczniowe święto z okazji Dnia Babci i Dziadka to jedna z najważniejszych szkolnych uroczystości. W tym roku szkolnym czas świętowania się przesunął z powodu ferii zimowych. Naszych drogich seniorów zaprosiliśmy do szkoły w dniu 10 lutego. Cieszyliśmy się, że licznie przybyli, aby obejrzeć występy swoich wnucząt. A było na co popatrzeć:

• uczniowie klasy VI przedstawili Familiadę, w której udział brały babcie i dziadkowie,
  • najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego recytowały wierszyki oraz zatańczyły taniec śnieżynek,
  • uczniowie z klasy I, II i III zaprezentowali bogaty program – zatańczyli trojaka i grożonego, recytowali wzruszające wiersze i życzenia oraz przedstawili żartobliwą inscenizację z życia babci i dziadka,
  • uczniowie klasy IV i V przedstawili krótką bajkę „O babci, wilku i kolorowych czapeczkach” oraz zaśpiewali „Cza-czę dla babci i dziadka”.

Babcie i dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta i gorąco je oklaskiwali. Zostali też obdarowani różnymi upominkami przygotowanymi przez dzieci. Dzięki pomocy rodziców poczęstowaliśmy naszych gości ciastem i herbatą. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.