Galeria

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA ,,Pierwszy krok w poezję”

Nasza szkoła bierze udział w programie ministerialnym ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. Celem tego programu jest wsparcie finansowe bibliotek, w wyniku którego również nasza biblioteka szkolna wzbogaciła swój księgozbiór.

Jedną z zasad udziału w projekcie jest zorganizowanie wielu imprez promujących czytelnictwo w szkole. W związku z tym w dniu 2 i 3 lutego 2017r. odbył się w naszej szkole Konkurs Pięknego Czytania, w którym uczniowie wykorzystali książki zakupione w ramach ,,Narodowego  Programu Rozwoju Czytelnictwa”.

Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa oraz rozwijanie kultury czytelniczej wśród dzieci i młodzieży. Uczestnicy startowali w II  kategoriach wiekowych: klas I-III i klas  IV-VI. Do konkursu przystąpiło 23 uczniów.

Jury w składzie: Elżbieta Rybicka – bibliotekarz, Jadwiga Styk – nauczyciel języka polskiego, Zofia Batorska – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej przyznało następujące nagrody:

W kategorii klas I-III nagrody książkowe za I miejsce w klasie otrzymali następujący uczniowie: Alan Tym, Katarzyna Gąbka, Magdalena Czerpak, Kinga Kwietniewska. Jury przyznało również wyróżnienia dla  Marcela Łupiny, Amelii Dziewy , Katarzyny Woźnica.                

W kategorii klas IV-VI nagrody książkowe za I miejsce w klasie otrzymali następujący uczniowie : Karol Łukasik, Paulina Krzysztoń, Maciej Maciąg. Jury przyznało również wyróżnienie dla Kingi Zdybel za najlepszy wynik w klasie V.

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia w galerii.