Galeria

19Maj Pamiętamy o Ojcu Świętym Janie Pawle II

W dniu 18 maja 2017r. w 97 rocznicę urodzin Karola Wojtyły – papieża Jana Pawła II odbył się w naszej szkole apel poświęcony jego osobie. Uczniowie z klasy VI przypomnieli ważniejsze wydarzenia z życia naszego papieża – dzieciństwo i młodość, okres kapłaństwa, wybór na papieża, beatyfikację i kanonizację. Wszyscy razem zaśpiewaliśmy ulubioną pieśń Karola Wojtyły „Barkę”. Jan Paweł II był niezwykłym człowiekiem, o wielkim umyśle i wielkim sercu, był autorytetem nie tylko dla katolików i chrześcijan, ale i dla ludzi na całym świecie. Jego osoba, nauki i świadectwo wiary jakie dawał na zawsze pozostaną z nami. Apel został przygotowany pod kierunkiem pani Jadwigi Styk.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
11Maj XIV OGOLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK - „CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA”

W dniu 8 maja 2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z książką pod hasłem ,,Czytanie łączy pokolenia”, czyli wspólne, głośne czytanie. Akcja ta zapoczątkowała XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który trwa od 8 do 15 maja 2017 r. Jego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i roli bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką.

Na spotkaniu obecny był dziadek Zenon Bugała i tatusiowie: Krzysztof Łukasik, Tomasz Gąbka i Tomasz Krzysztoń, którzy wcielili się w rolę lektorów. Zaproszeni goście pięknie przeczytali uczniom klas 0-III książki pt: ,,Pan Kuleczka” W. Widłaka, natomiast uczniom klas IV- VI fragmenty książki pt: ,,Magiczne drzewo - Gra” A. Maleszki. Książki te zostały zakupione do biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Czytaj więcej...
 
10Maj Konkurs recytatorski pod hasłem „Przyszła wiosna”
środa, 10, maj 2017 12:51

Wiosna jest wspaniałą porą roku, będącą natchnieniem dla poetów. Wielu z nich w swoich utworach w malowniczy i bardzo obrazowy sposób opisuje jej piękno. Chcąc zainteresować uczniów klas I – III i dzieci z oddziału przedszkolnego tą tematyką został zorganizowany konkurs recytatorski pod hasłem „Przyszła wiosna”. Miał on również na celu popularyzowanie i pogłębianie znajomości polskiej poezji dla dzieci, uwrażliwianie na piękno mowy ojczystej, rozwijanie ekspresji i wrażliwości estetycznej uczniów oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Czytaj więcej...
 
09Maj Konkurs plastyczny o straży pożarnej
wtorek, 09, maj 2017 09:03

„25 - lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni” to hasło tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży, który organizowany jest przez Państwową Straż Pożarną. Prace plastyczne na ten konkurs przygotowali też nasi uczniowie pod opieką pani Czesławy Bida i pani Zofii Batorskiej. Najpierw komisja gminna oceniła prace uczniów ze szkół z terenu gminy. Z naszej szkoły zostali wyróżnieni:

w kategorii klas I – III  3 miejsce zajął Sebastian Bogucki z kl. III, a wyróżnienie zdobyła Magdalena Czerpak z kl. III;  w kategorii klas IV – VI  2 miejsce zajął Karol Łukasik z kl. IV, a wyróżnienie zdobył Maciej Maciąg z kl. VI.

Czytaj więcej...
 
05Maj Wiwat 3 maja!
piątek, 05, maj 2017 09:26

Polskie święto 3 maja obchodzone jest na pamiątkę uchwalenia Konstytucji w 1791 roku. Była ona pierwszą w Europie, a drugą po amerykańskiej na świecie. Apel z tej okazji jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły. W tym roku w dniu 5 maja uczniowie z klasy VI, V i IV przedstawili montaż słowno – muzyczny dotyczący wydarzeń historycznych towarzyszących uchwaleniu konstytucji oraz wyrażający umiłowanie do ojczystego kraju. Swój występ przygotowali pod opieką pani Czesławy Bida

Dzięki takim uroczystościom dążymy do kształtowania postaw patriotycznych u naszych uczniów, wychowania w polskości oraz przygotowania do życia w demokratycznym państwie.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
28Kwiecień Na etapie powiatowym konkursu matematycznego
piątek, 28, kwiecień 2017 10:32

Od wielu lat LSCDN w Zamościu organizuje dla uczniów klas III konkurs matematyczny pod nazwą MiMak. W tym roku szkolnym do etapu gminnego zakwalifikowało się dwoje trzecioklasistów – Sebastian Bogucki i Kinga Kwietniewska. 28 marca 2017r. w Turobinie 26 uczniów ze szkoły w Turobinie, Czernięcinie i z Gródek zmagało się z konkursowymi zadaniami. Do następnego, czyli III etapu zakwalifikowało się 9 uczniów, w tym nasz uczeń Sebastian Bogucki. 27 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju odbył się powiatowy etap MiMaka, w którym wzięło udział 153 uczniów klas trzecich z powiatu biłgorajskiego. Sebastian był trochę stremowany, po raz pierwszy wziął udział w tak licznym i trudnym wydarzeniu. Nie wiemy jak mu poszło, czy zdołał się zakwalifikować do ostatniego etapu. Jednak dla niego, jak i dla naszej szkoły sukcesem jest udział w etapie powiatowym. Sebastian i jego nauczycielka matematyki otrzymali pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy!

Należy tu wspomnieć, że także uczniowie ze starszych klas brali udział w konkursie matematycznym „Szpak” na szczeblu powiatowym, byli to: Artur Górny z kl. IV, Patrycja Małek i Kamil Cieśla z klasy VI. Ich konkurs odbył się pod koniec marca i już wiemy, że nie udało się im przejść do następnego etapu. Jednak cieszy nas, że zwycięzcy naszych konkursów wyszli poza mury naszej szkoły i zaznaczają swoją obecność w powiecie. Gratulujemy!

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
24Kwiecień Byliśmy na otwarciu „Podwórka Nivea”
poniedziałek, 24, kwiecień 2017 08:07

W dniu 21 kwietnia 2017r. uczniowie klasy III wraz z panią dyrektor Jolantą Dzwolak wzięli udział w uroczystym otwarciu placu zabaw „Podwórko Nivea”, które znajduje się obok szkoły w Turobinie. Powstało ono dzięki udziałowi w konkursie internetowym zorganizowanym przez firmę „Nivea”. Czujemy się choć troszkę uprawnieni do korzystania z tego placu, bo zachęcaliśmy na naszej stronie internetowej do głosowania na gminę Turobin oraz braliśmy udział w tym głosowaniu. Plac zabaw jest piękny, aż nie chce się stamtąd wychodzić. Tego dnia było dość ciasno, bo oczywiście były dzieci z turobińskiej szkoły i przedszkola i ze szkoły w Czernięcinie. Oprócz pobytu na placu zabaw obejrzeliśmy występy dzieci z Turobina. Niosły one przesłanie, że ruch na świeżym powietrzu daje dużo radości i zdrowia. Były też różne konkursy, niektórym udało się wygrać piłkę lub batonik. Każdy otrzymał wiatraczek z logo firmy „Nivea”.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
13Kwiecień Szkolne spotkanie przy wielkanocnym stole
czwartek, 13, kwiecień 2017 08:38

12 kwietnia 2017r. odbyło się w naszej szkole tradycyjne spotkanie wielkanocne. Uczniowie z klasy VI przypomnieli tradycje i obrzędy związane z tym najważniejszym chrześcijańskim świętem. Pani dyrektor życzyła wszystkim radosnego świętowania w gronie rodzinnym, dobrego odpoczynku od szkolnych obowiązków, by po feriach z zapałem wziąć się do nauki.  Wszyscy częstowaliśmy się jajkiem z odrobiną chrzanu. Uroczystość przygotowała nasza katechetka, pani Henryka Miksza.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 

Więcej artykułów…

  1. Spektakl „Calineczka”
  2. Zajęcia psychoedukcyjne dla grup klasowych.
  3. Historia i kultura wsi polskiej – pokaz historyczny
poprz.12345678910nast.